Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma Ve Yaşatma Derneği

Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma Ve Yaşatma Derneği, Afyonkarahisar, Sandıklı, Sosyal Alanlar Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma Ve Yaşatma Derneği, Afyonkarahisar, Sandıklı, Sosyal Alanlar

Adres: Çakır Mah Karagöz Sk No:42 Sandıklı / Afyonkarahisar
Tel:(0272) 512 53 00
Site:http://www.sandiklikultur.org.tr

Sandıklı'da doğup büyümüş ve halen Sandıklı'da yaşamakta olan bir avuç gönüllü olarak bizler, Sandıklı'nın geçmişine ve kültürel değerlerine sahip çıkmak adına yola çıktık ve 4 Ocak 2006 tarihinde derneğimizi kurduk. Derneğimiz, faaliyetlerini objektif, tarafsız, siyasi menfaatlerden arındırılmış bir biçimde yürütmeyi ana ilke olarak benimsemiştir ve bu ilkeden asla ödün vermeyecektir.

Ülkemizin en eski ilçelerinden birisi olduğunu bildiğimiz Sandıklı'mızın, geçmişinin izlerini taşıyan kültürel değerleri ve tarihini yansıtacak varlıklarımıza bugüne kadar maalesef pek sahip çıkamamışsız. Bunun neticesi olarak da geleneklerimiz, göreneklerimiz, ahşap evlerimiz, çeşmelerimiz, geçmişimiz her geçen gün kaybolup gitmektedir. Bizler, mevcut olanları koruyarak bir sonraki nesile bir şeyler bırakabileceğimiz inancıyla bir milat başlatmak istiyoruz. Bu yolda ilk günkü kararlılığımızı ve inancımızı yitirmeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Afyonkarahisar Sandıklı Sosyal Alanlar

Şehrini Seç