Bakan Zeybekci: "16 Nisan CHP için iyiliktir"

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci , Aydın’ın 16 Nisan referandumun CHP için çok büyük bir iyilik olduğunu belirterek , “CHP 16 Nisan’dan sonra iktidara gelme ümidi olmayan CHP’den kurtulacaktır . İnanın bana 16 Nisan CHP için çok büyük bir iyilik olacak” şeklinde konuştu .
Bir dizi program dolayısıyla gününü Aydın’da geçiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci , Germencik ilçesinde TARİŞ ve AK Parti İlçe Binası açılışı nedeniyle düzenlenen törende kendisinden bir gün önce Aydın’da bulunan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi . Bakan Zeybekçi , Kılıçdaroğlu’nun dün Aydın’da yaptığı açıklamaları eleştirerek , “Necip Fazıl ne hoş söylemiş . Suskun zamanlarında ‘niye susuyorsun’ diyenlere suskunluğum acizliğimden değildir . Ha her söze verilecek cevabımız vardır da önce lafa bakarız laf mı diye sonra adama bakarız adam mı diye . Yani nesine yanıt vereceğim neresine düzelteceğiz . Hangi yalanına düzelteceğiz yok böyle bir nesne . Türk siyaset eski böyle bir yalan makinesi görmedi ağırbaşlı söylüyorum” dedi .

“CHP için çok büyük bir iyilik olacak”
16 Nisan referandumunun hem ülke için hem de CHP için çok büyük bir iyilik olacağını da kaydeden Bakan Zeybekci , “Onun için bu 16 Nisan inanın bana CHP için de çok büyük bir iyilik olacak . CHP Kemal Kılıçdaroğlu’ndan kurtulacak 16 Nisan’da . Çünkü CHP artık iktidara gelme ümidi olan bir parti haline dönüşmek zorunda . Ya yok olacak yahut bu millete yüzde 50 oyuna talip olduğun zaman bu milletin önüne geçeceksin . Düğmeni ilikleyeceksin . Bu milletin gözünün içine baka baka aşkını sevdanı anlatacaksın . Bu ülke sevdanı anlatacaksın . Değerlerini hürmet göstereceksin . Onları kucaklayacaksın . Şimdiki Genel Başkanlarında böyle bir umut mevcut mıBöyle bir nesne yapabilir miBu milletin yüzde 60’ını yüzde 70’ini hitap edebilir miYüzde 50 alabilir miMümkün değil . Ondan bağırıyor bas bas ‘hayır’ diye” ifadelerini kullandı .
Meydandaki bir vatandaşın “Kendisi bile oy kullanamıyor” diye bağırması üzerine Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci gülümseyerek , “Vatandaş hiç unutmuyor . Bak seçmen kaydını yaptırmayı bile unutuyor . Bir insan yalan söylerken kendi aklına yatması gerekli . Eğer kendi aklına yatıyorsa vah bu akıla vah” sözleri ile Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi .
Referandumdan sonra sistemin uzlaşmaya siyasetin ise barışa dönüşeceğini belirten Bakan Zeybekci , bundan sonra ‘Mevzu bahis vatan ise geri kalan her şeyin teferruat’ anlayışının hakim olacağını MHP Lideri Bahçeli’nin oyun ve ihaneti gördüğünü söyledi .

“Rizeliler gibi uyanık olun”
Konuşmasında Aydınlılara ‘Rizeliler gibi uyanık olun çağrısında da bulunan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi , “Bu bir yarıştır . Aydın’ın başını dik edin . Aydını şöyle bir coşturun . Türkiye ortalamasının üzerine çıkarın inşallah . Rizeliye bakın ne dek uyanık . Ne demek istediğimi anladınız . Mesut Yılmaz Başbakan , Anavatan 3-0 . Recep Tayyip Erdoğan Başbakan AK Parti 3-0 şimdi tam zamanı sizin için” ifadelerini kullandı .
Bakan Zeybekci’ye AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen , Milletvekilleri Mehmet Erdem , Mustafa Savaş , Abdurrahman Öz , parti teşkilatları eşlik etti . Çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte Mehteran ekibi konser verdi .
18.03.2017 18:21:19

Şehrini Seç