Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı

Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı, Aydın, Kuşadası, Plajlar Kuşadası Kadınlar Denizi Plajı, Aydın, Kuşadası, Plajlar

Adres : Kuşadası Kadınlar Denizi Kuşadası merkeze 4km mesafededir.

Dünyaca ünlü olan Kadınlar plajı günümüzde yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği plajlarımızdan biridir.900m uzunluğundaki Kadınlar plajının çevresinde birçok otel,restoran,kafeterya,pansiyon bulunmaktadır.

Kadınlar Plajı ücretsiz halk plajlarından biridir,plaj içerisinde bulunan şemsiye,şenzlong ücretlidir.Plajda tuvalet,duş yeri büfe bulunmaktadır.Kadınları Denizi plajının üstünde her kesime uygun  oteller, restoranlar , cafeler bulunmaktadır buralardan her türlü damak tadına uygun yemek yiyebilirsiniz.


Kadınlar Plajı sahil boyunca mobese kamera sistemi ile 24 saat gözlem altındadır ayrıca plajda turizm sezonunda görev yapan plaj polisleri görev yapmaktadır,yabancı dil bilen polisler yerli ve yabancı turistlerin olası sorunlarını önlemeye çalışmaktadır.

Kuşadası Kadınlar Denizi genel olarak sakin plajlarımızdan biridir denizi dalgasız durgundur Eylül ayında öğle saatlerinden sonra hafif dalga yapmaya başlar sahilden 50m sonra ortalama derin 150cm ile 160 arası gelmektedir.Sahili tamamen kum olan plaj da mavi bayrak yer almaktadır.Kadınlar Plajı yaz aylarında özellikle hafta sonları yoğun doluluk yaşar,otel müşterileri,yazlıkçılar,günü birlikçiler ve Kuşadası halkı ile deyim yerinde ise iğne atsan düşmeyecek hale gelir.

Nasıl Gidilir ; Kuşadası Kadınlar Plajı , Kuşadası merkeze 4km uzaklıkta olan bu plaja toplu taşıma araçları Kadınlar Denizi Minibüsü ile birçok noktadan binebilirsiniz minibüsler plaj önünden geçmektedir,ayrıca bol sayıda taksi durakları yer almaktadır.  
 

Şehrini Seç