Kuşadası Long Beach Plajı (Uzun Plaj)

Kuşadası Long Beach Plajı  (Uzun Plaj), Aydın, Kuşadası, Plajlar Kuşadası Long Beach Plajı  (Uzun Plaj), Aydın, Kuşadası, Plajlar

Adres : Kuşadası Long Beach diğer adıyla Uzun Plaj Kuşadası Yavansu mevkiinden Güzelçamlı Milli Parka kadar olan kısıma denir.

12km lik sahil şeridi ile dünyanın en güzel plajlarından biridir ,  tamamen kum olan plajda değişik isimlerde 20 ye yakın plaj ismi yer alır. Bu isimler bazen karşısında bulunan siteden bazen de orada plaj işletmecisi firmaların isim koymasıyla oluşmuştur.Bu isimler Paradise Beach,Silver Beach,Love Beach,vb gibi...

Bu plaj üzerinde yüzlerce site mevcut olup genel kullanıcıları site sakinleri otel müşterileri ve Kuşadası halkıdır.Plaj üzerinde irili ufaklı cafeterya,restoran,Beach Clublar yer almaktadır.Ücretsiz olan bu plajda şenzlong ve şemsiye ücretlidir.Plajda bisiklet yolu,yaya yolu ve motorsiklet yolu bulunmaktadır.Işıklandırılan sahilde tatilciler geceleri yürüyüş yapar sahildeki cafeler'de otururlar bazı cafeler'de canlı müzik yapılır.

Long Beach bölgesinde yaşayan çoğu kimse Kuşadası merkeze çok inmezler bu bölgede tüm ihtiyaçlarını karşılar sahil boyu yaz sezonlarında gece geç saatlere kadar haraketlidir.

Nasıl Gidilir  ; Kuşadası Long Beach e Kuşadası Sahil Siteleri veya Davutlar minibüsüne binerek ulaşabilirsiniz minibüs sahil boyunca siteler arasından dolaşarak Sahil Sitelerine ve Davutlara gider.

Şehrini Seç