AK Parti’li Erdem: "Kılıçdaroğlu, ‘evet’çileri işgalci Yunanlılara benzetti"

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın ziyaretinde sarf ettiği sözlere reaksiyon göstererek , “Kemal Kılıçdaroğlu , Aydın ziyaretinde ‘Kuvayi Milliye’dir burası’ diyerek ‘evet’çileri işgalci Yunanlılara benzetti” dedi .
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Aydın halkından özür dilemeye davet eden Milletvekili Mehmet Erdem , “Sayın Kılıçdaroğlu; Nazilli’de yaptığı konuşmasında ‘Efelerin ne yaptığını biliyorsunuz , Aydın’dan çıkacak bir tek ’evet’ oyu bile beni rahatsız eder’ dedi . CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu , Aydın’da ‘Kuvayi Milliye’dir burası’ diyerek ‘evet’çileri işgalci Yunanlılara benzetti . Efeler ve Kuvayi Milliye işgalci Yunan’la savaşım etmiştir . ’Evet’çileri işgalci Yunan askerlerine benzetmek insafa ve vicdana sığmaz” şeklinde konuştu .
“Aydınlılar olarak CHP’nin zihniyetini anlatım eden tipik bir örneğini yaşadık” diyen Erdem , sözlerini şöyle tamamladı:
“CHP halk oylaması afişlerinde ismini ve logosunu kullanmaktan korkuyor . Çünkü geçmişte halka yaptığı zulümler akla ilerisi . Bilakis Aydın’dan çıkacak her hayır oyu , rahmetli Adnan Menderes’in ve onunla beraber demokrasi mücadelesi verenlerin kemiklerini sızlatır . Efelerimiz ve Kuvayi Milliye ruhu , ezanı yasaklayanları , Kur’an öğrenenlere zulmedenleri , camileri saman deposu yapanları görselerdi onlara ’hayır’ derlerdi . Aziz milletimiz 1950’den beri her seçimde onlara ’hayır’ , demokrasiye ve milletin değerlerine ’evet’ dedi . 16 Nisan’da da özdeş ruhla özdeş anlayışla aziz milletimiz ‘evet’ diyecek .”
19.03.2017 13:07:35

Şehrini Seç