Bekilli 1915 Çanakkale Okul Müzesi

Bekilli 1915 Çanakkale Okul Müzesi, Denizli, Bekilli, Müzeler Bekilli 1915 Çanakkale Okul Müzesi, Denizli, Bekilli, Müzeler

Adres:Bekilli Merkez

Kültür hizmetleri kapsamında 4 yıldan bu yana tüm Türkiye’yi dolaşan Çanakkale’ye gidemeyen, oraları görme imkanı olmayan özellikle öğrencilere ve  halka yönelik büyük bir kültür programı olan Çanakkale 1915 Savaş  Müzesi  08.10.2013 tarihinde İlçemize gelmiştir.
     Çanakkale 1915 Savaş Müzesi’nin ilçemizde açılışına Sayın Kaymakamımız Akın ZOR, Bekilli Belediye Başkanı Sayın Mustafa BAŞKAFA, İlçe Emniyet Amiri Sayın Yalçın BULUT ve diğer kurum amirleri ile personeller katılmıştır. Açılışı yapılan müze de bulunan malzemeler ilçemizde 3 gün süre ile Belediye Kültür Salonunda sergilenecektir.
    Müzede hepsi görsel ve orijinal olmak üzere 4000 parça malzeme bulunmaktadır. Çanakkale Savaş  müzesinde bir görsel seyyar sıhhiye çadırı, Bekilli’nin Çanakkale Şehitlerinden oluşan temsili şehitliği ve Çanakkale’nin bilinmeyenlerini anlatan 25 anlatım tablosu olmak üzere ilçemiz halkı ve öğrencilerimizin ziyaretine sunulmuştur
     08.10.2013-09.10.2013-10.10.2013 tarihleri arasında Bekilli Kültür Salonunda sergilenen bu müzeyi İlçemiz okullarında bulunan öğrencilerimiz ve Pamukkale Üniversitesi Bekilli Meslek Yüksek Okulu öğrencileri olmak üzere belirlenen bir program dâhilinde ziyaret etmeleri sağlanmıştır.
     Öğrencilerimiz ve İlçe halkımız tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile gezilen Çanakkale Müzesi halkımızın manevi duygularını bir kez daha gün yüzüne çıkartarak duygusal anlar yaşanmasına neden olmuştur.(kaynakça:http://www.bekilli.gov.tr/default_b0.aspxid=137)

Denizli Bekilli Müzeler

Şehrini Seç