Buldan Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü

Buldan Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü, Denizli, Buldan, Gezilecek Yerler Buldan Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü, Denizli, Buldan, Gezilecek Yerler

Adres:Süleymanlı köyü-Buldan-Denizli 

Buldan İlçesinin batısında yer alan Süleymanlı Yaylası ve Yayla Gölü, ilçe merkezine asfalt yol ile bağlı 8 km. uzaklıkta ve 1.150 m. yüksekliktedir. Geniş ve düzlük bir alandadır. Bu alanın içinde ise, tamamen sazlıklarla kaplı büyük bir göl vardır. Bünyesinde bir çok hayvan türünü de barındıran bu göl ve çevresi piknik alanı olarak ta kullanılmaktadır. Çevresinde, Çam ağaçlarıyla kaplı ve fazla yüksek olmayan dağlar bulunmaktadır.
Buldan Doğal Hayatı Koruma Derneği'nin yoğun çabaları sonucunda Haziran 2000'de sit alanı ilan edilmiştir.
Denizli Buldan Süleymanlı Gölü Göl kenarında 6 oda ve 18 yatak kapasiteli otel ve Lokanta bulunmaktadır. Burada konaklamak ve restoranlarda göl manzarası eşliğinde yemek yemek mümkündür.
Yayla bölgesi kamp kurmak için gayet uygun bir alandır. Yayla bölgesinde 2 çeşme ve 10 piknik ocağı bulunmaktadır. Hafta sonlarında piknik amacı ile 500 - 600 civarında ziyaretçi gelmektedir.(kaynak:http://www.denizli.org/buldan-suleymanli-yaylasi.php)

*

Şehrini Seç