Çal Bağbozumu Şenlikleri Kültür Ve Sanat Festivali

Çal Bağbozumu Şenlikleri Kültür Ve Sanat Festivali, Denizli, Çal, Sosyal Alanlar Çal Bağbozumu Şenlikleri Kültür Ve Sanat Festivali, Denizli, Çal, Sosyal Alanlar

Adres:Çal/Denizli

DENİZLİ’nin Çal ilçesinde her yıl bağbozumu döneminde yapılan festival, bu yıl 5 Eylül Cuma günü başlayıp, 7 Eylül Pazar günü akşam saatlerinde sona erecek. Çal Bağbozumu Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali’nin, yöre halkının bayramı olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Üç gün boyunca zengin bir programımız var. Amacımız üzüm üreticileri başta olmak üzere yöremizde yaşayan insanlara bayram tadında üç gün yaşatmak. Etkinliği düzenlemekteki amaçlarımızdan biri de halkımızın birlik ve beraberliğini de pekiştirmektir. Çal’daki üretici bayramına tüm Denizli halkı davetlidir” dedi.
Başkan Fethi Akcan, Çal’da 200 bin dekar bağ alanı olduğunu sözlerine ekleyerek, “Yılda ortalama 300-320 bin ton arasında üretimimiz var. Çal üzümü Avrupa Birliği ve Rusya başta olmak üzere ihraç ediliyor. Amacımız Çal üzümünü dünyaya tanıtmak, ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak” diye konuştu.
DOLU DOLU 3 GÜN
20.Çal Bağbozumu Şenlikleri Kültür ve Sanat Festivali, Cuma günü saat 17.00’de yapılacak olan açılış töreniyle başlayacak. Halk oyunları ekipleri ve seymenler gösteri yapacak. Aynı gün akşam Çallı sanatçı Adnan Koparan ile Yasmin konser verecek. Cumartesi günü akşam saatlerinde ise, Ahmet Şafak ve Ayba, Pazar günü akşam Oğuz Yılmaz ile Yeşim Tok konser verecek. Festival kapsamında Türk Hava Kurumu, maket ve paramotor uçaklarla gösteri düzenleyecek. Çal İlçe Stadı’nın yanında üzüm üreticileri pekmez kaynatacak. Çallı ressamlar Yaşar Çallı ile Gürcan Ekici resim sergisi açacak. Aynı zamanda Gürcan Ekici, fırçasıyla canlı performans sergileyecek. Ayrıca, 24 üzüm üretici, “En iyi üzüm üreticisi” yarışmasında üzümlerini sergileyecek.(kyn:http://www.cal.bel.tr/haber52/20bagbozumu-festivalimiz)
 

.

Denizli Çal Sosyal Alanlar

Şehrini Seç