Çivril Iğdır Çamlığı

Çivril Iğdır Çamlığı, Denizli, Çivril, Gezilecek Yerler Çivril Iğdır Çamlığı, Denizli, Çivril, Gezilecek Yerler

Adres:Çivril/Denizli

Çivril Belediyesi, yıllarca değerlendirilmeyen kent merkezinin kuşbakışı izlenebildiği alanları, yeşil alan çalışması ile Çivril halkının kullanımına açıyor. İğdir çamlığının bulunduğu alanda ki 150 dönümden oluşan Çamlık Tepesi yeni bir proje ile yeniden düzenlenmesinin ardından, seyir terası projesi ile kent yaşamına kazandırılıyor.

Doğa ve spor temalı proje

Çivril şehir merkezinin, Işıklı gölü ve Akdağ’ların en güzel görüldüğü İğdir çamlığı bölgesini sosyal yaşam alanı haline getirecek olan seyir terasının yapımına, 2015 yılı içersinde başlanacak. Sosyal, kültürel ve sportif alanlarıyla Çivrillilerin buluşma noktası olacak olan seyir terasında koşu parkuru, Paintball sahası ile restaurant bulunacak. Parkta, gül bahçelerinin renklendireceği piknik alanının yanı sıra, seyir terasları, oturma alanları, çocuk oyun grubu ile otopark da yer alacak. Seyir terasının 6 ay içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Hadi gidelim, denilebilecek bir yaşam alanı olacak

Seyir terasının yapılmasına büyük önem veren Belediye Başkanı Gürcan Güven, bu proje ile İğdir Çamlığını, kente gelenlerin Hadi gidelim diyecekleri bir dinlenme ve eğlence mekânı haline getirmek istediklerini söyledi. Çivril’e yakışacak muhteşem bir seyir terası yapacaklarını belirten Güven, “İğdir Çamlığı’ndaki seyir terası Çivril’in cazibe yeri olacak”” diye konuştu..

Şehrini Seç