Denizli Çamlık Mesire Alanı

Denizli Çamlık Mesire Alanı, Denizli, Denizli Merkez, Gezilecek Yerler Denizli Çamlık Mesire Alanı, Denizli, Denizli Merkez, Gezilecek Yerler

Denizli merkeze 3 km uzaklıkta konumlanan Çamlık Parkı, Kınıklı ilçesindedir.30 hektarlık bir alanda kızılçam ağaçlarının,yalancı akasyaların,akağaç gibi türlerin çevrelediği orman, tam bir huzurun adresi. Parkın içinde 300 araç kapasiteli otopark, 2 büfe,1 kafeterya ,16 çeşme,4 wc ,3 çocuk parkı yer alması bir diğer adıyla Çamlık Orman İçi Dinlenme Yeri’nin en önemli özellikleri arasında.Gezilmeye en uygun zaman Mayıs-Eylül dönemidir. Yıllık kapasitesi 200.000 kişi, günlük kapasitesi ise 2.000 kişidir. Dinlenme yerinin batı kesiminde yaklaşık 2 hektarlık bir alanda Arboretum çalışmaları başlatılmıştır. Sahanın bitki örtüsü kızılçam, yalancı akasya, piramidal ve dallı servi, akçaağaç gibi türlerdir.

Pamukkale Üniversitesi Kampüsüne bitişik olan Çamlık Orman İçi Dinlenme Yerinin en önemli özelliklerinden birisi de gece pikniği olanağıdır.Alanın emniyet altında ve çok iyi aydınlatılmış olması nedeni ile geceleri de piknik yapılmaktadır. Girişin ücretli olduğu piknik yerinin Çamlık ve Kınıklı olmak üzere iki giriş kapısı vardır. Ulaşım için minibüs ve belediye otobüslerinden yararlanılmaktadır. Ayrıca halk çamlık- eski Tavas yolunu yürüyüş parkuru olarak kullanmaktadır.
Park içinde Milli Park Yönetim Binası, 50 kişilik orman yangın söndürme grubu ve orman ana tamirhane müdürlüğü bulunmaktadır.

 

Denizli Denizli Merkez Gezilecek Yerler

Şehrini Seç