Denizli Pamukkkale Üniversitesi Sosyal Spor Tesisleri

Denizli Pamukkkale Üniversitesi Sosyal Spor Tesisleri, Denizli, Denizli Merkez, Sosyal Alanlar Denizli Pamukkkale Üniversitesi Sosyal Spor Tesisleri, Denizli, Denizli Merkez, Sosyal Alanlar

Adres:Kınıklı Kampüsü 20000 Denizli, Türkiye

Uluslararası kriterlere uygun sporsal yarışmalar ve spor eğitiminin uygulandığı, büyük çaplı, çok amaçlı, bütünsel bir spor kompleksi olan Pamukkale Üniversitesi Spor Merkezi, içinde  tam olimpik yüzme havuzu, eğitim havuzu, Technogym fitness salonu, 2. fitness salonu, yapay tırmanma duvarı, squash oyun salonu, Türk hamamı, Fin hamamı, jakuzii, sauna, masaj salonu, çocuk oyun alanı, step-aerobik-dans salonu, ve cimnastik salonu bulunduruyor.Bundan başka olarak merkez binasının dış tarafında 2 tane halı saha, bir yapay futbol sahası, yapısal olarak tartan zemini olan olimpik atletizm pisti, 3 tenis sahası bulunuyor.

Toplam 18.000 m2 kapalı, 20.000 m2 açık alanı bünyesinde barındıran Spor Merkezi fonksiyonlarının çeşitliliğine ve kapasitesine bakıldığında ülkemizin en büyük, Avrupa'nın 5. kapalı spor tesisi olma özelliğini taşıyor.

Başkaca 2 yıl önce Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından merkeze Türkiye'de ilk defa "Olimpik Kamp ve Eğitim Merkezi" unvanını edinerek  merkez bina önüne "Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi" bayrağı çekildi.

 

Denizli Denizli Merkez Sosyal Alanlar

Şehrini Seç