Serinhisar Leblebi Ve Kültür Festivali

Serinhisar Leblebi Ve Kültür Festivali, Denizli, Serinhisar, Sosyal Alanlar Serinhisar Leblebi Ve Kültür Festivali, Denizli, Serinhisar, Sosyal Alanlar

Adres:Serinhisar/Denizli

Başkan Gemi, Gazeteci Ramazan Alkan'a yaptığı açıklamada 16-17-18 Ağustos 2013 tarihlerinde gerçekleşecek olan 11. Serinhisar Kültür Sanat ve Leblebi Festivalinin dolu dolu geçeceğini belirtti ve şunları söyledi “Üç gün boyunca sürecek olan festival programımız ve etkinliklerimiz dolu dolu, güzel bir festival olacağı kanaatindeyim. Festival boyunca il merkezinden, diğer il ve ilçelerden çevremizdeki yerleşim yerlerinden vatandaşlarımızı festivalimize bekliyoruz” dedi.

Gemi konuşmasını şöyle sürdürdü “Artık Serinhisar ekonomisinin en ciddi sektörü leblebi imalatı ve bunun ticareti olup Serinhisar için Leblebi olmazsa olmazlardan biridir. Serinhisar Leblebide Türkiye’de üretim olarak hak ettiği yeri almıştır.
Ama Türkiye genelinde hala leblebinin Serinhisar’da üretildiği ve yurt içine ve yurt dışına pazarlandığı hala tam olarak bilinmemekte. Bu festivalide tanıtım açısından bir fırsat olarak görmekteyiz”
Leblebide çok çeşit üretim yapıldığının altını çizen Gemi, “Serinhisar’da leblebinin bir çok çeşidi üretilmektedir.
Sade, çikolatalı, karanfilli, soslu, acılı ve baharatlı olmak üzere bir çok çeşitleri bulunmaktadır.” diye konuştu.

Çeşitli etkinliklerin yapılacağı Serinhisar Festivalinde Hüseyin Turan, Yusuf Güney ve mahalli sanatçılarda sahne alacak..

Denizli Serinhisar Sosyal Alanlar

Şehrini Seç