Tavas Parkları

Tavas Parkları, Denizli, Tavas, Parklar Tavas Parkları, Denizli, Tavas, Parklar

Adres:Tavas/Denizli

Şehitler Parkı

Bildiğimiz kadarıyla, iki yıl önceki Çanakkale Zaferi için hazırlanan programda Sait Kalaycıoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Sayın Ali KELCİ’nin gündeme taşıması, zamanın kaymakamı Sayın Mehmet Suat İLHAN’ın söz vermesi ve Belediye Başkanımız Sayın Bayram SARUN’un gayretleriyle meydana getirilen Şehitler Parkı’ndaki önemli bir eksiklik tamamlandı.

Anıtların üzerlerine Çanakkale’de şehit olan askerlerimizin isimleriyle, Tavaslı öğretmen, polis ve asker şehitlerimizin isimleri yazıldı. Işıklandırma sistemi de biten Şehitler Anıtı’na katkısı olan herkesi, kurumu ve Tavas Kaymakamlığı’nı kutluyor, teşekkür ediyor ve “Allah razı olsun.” diyoruz.
Belediye Parkı

Tavas, Denizli ilinin bir ilçesidir. Ýerleşim yerinin birbirlerine yakınlığı nedeniyle Denizli' nin Kale ve Tavas ilçeleri Kale-Tavas (galedavaz) şeklinde bir arada anılır. Yöredeki en eski yerleşim yerinin Medet Höyüğü olarak anılan mevki olduğu tespit edilmiştir. Höyük Eski Tunç Çağı, Hititler, Frigya, Pers İmparatorluğu, Eski Yunanlılar, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Türk dönemlerinin izlerini taşımaktadır. Ancak Medet Höyüğü' nde henüz bilimsel kazılar yapılmaktadır.

Denizli Tavas Parklar

Şehrini Seç