Merkezefendi Belediye Başkanına Strasbourg’ta "PKK" engellemesi

Denizli Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu , Fransa’nın Strasbourg kentinde katıldığı Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Genel oturumunda , belediyelerin kayyım atanmadan önce PKK’ya burs verdiğini belirttiği anda moderatör tarafından engellendi .
Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu , Fransa’nın Strasbourg kentinde 5’inci sefer düzenlenen oturumda konuştu . Subaşıoğlu , kayyım tayin edilen belediyeler ve belediyelerin kayyım atanmadan önce PKK’ya burs verdiğini belirttiği sırada , oturumun moderatörü olan Avrupa Halklar Partisi Grup Başkanı Van Staa Herwig eliyle belirti ederek Subaşıoğlu’nun konuşmasını engelledi .

Terörizm tanımının yeniden yapılması gerektiğine katılmıyorum
Genel Kurul Toplantısında yaptığı konuşmada , terörün yeniden tanımlanması gerektiği kanaatinde olmadığını söyleyen Başkan Subaşıoğlu , Tartıştığımız raporda Türkiye’de maalesef terörizm tanımının yeniden yapılması gerektiği konusunda bir tavsiyede bulunuluyor . Ben buna kesinlikle katılmıyorum çünkü , son dönemde Türkiye’de futbol maçı izlerken onların güvenliğini sağlamak üzere görev yapan Türk polisine PKK tarafından çok önemli bir terör saldırısı gerçekleştirildi . Dolayısıyla bu çerçevede görev yapan Türk polisine terör saldırısı düzenleyenlerle ilgili ben terörün tekrar tanımlanması gerektiği kanaatinde asla değilim dedi .
Yılbaşında İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısına ait de konuşan Başkan Subaşıoğlu , Aynı zamanda Türkiye’de yılbaşı gecesi eğlenme haricinde hiçbir suçu olmayan insanlara silahla tarama yapıldı . Dolayısıyla bu çerçevede eğlenmek isteyen insanlara silahla tarama yapılması konusunda da terörün tekrar tanımlanması gerektiği kanaatinde değilim ifadelerini kullandı .

Belediyeler halka hizmet yerine PKK’ya lojistik ve finansal destek verdi
Kayyım tayin edilen belediyelerin daha önce devlet hizmeti yerine PKK’ya burs verdiğini belirten Subaşıoğlu , Yine genel kurulda tartışılacak bu raporla ilgili kayyum atanan belediyelerin maalesef kamu hizmetlerini aksaklıklarından bahsedilmektedir . Bu kesinlikle doğru değil asıl kayyum atana belediyeler kayyum atanmadan önce kamu hizmetleri olan çöp toplama ve sokakların temizliği gibi hizmetleri yerine getirmemekteydiler . Daha önce bu görevden alınan belediye başkanları , vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak yerine PKK terör örgütüne lojistik ve finansal destek sağlamak adına kamuyu kullandığını görmekteyiz dediği sırada konuşması oturumun moderatörü tarafından el işaretiyle engellemeye çalışıldı .
28.03.2017 13:49:03

Şehrini Seç