İzmir Balçova Teleferik

İzmir Balçova Teleferik, İzmir, Balçova, Gezilecek Yerler İzmir Balçova Teleferik, İzmir, Balçova, Gezilecek Yerler

Teleferik

İzmirli vatandaşların, Balçova'ya her 10 dakikada bir kalkan belediye otobüsleri ile günün her saatinde ulaşabilecekleri bir piknik alanı. Muhteşem güzellikleri görerek, Teleferik ile üç dakika süren ve enfes bir İzmir manzarasının eşlik ettiği yolculuk ile tepedeki tesislere ulaşılır. Dileyen herkes et marketten alışveriş yapıp kendin pişir-kendin ye bölümünden faydalanabilir, isteyen de restoranlarda yemeğini yiyebilir. Teleferiğin ve bölgenin Temiz havasında, İzmir manzarasına hakim dinlenme tesislerinde ailenizle beraber piknik yapabilirsiniz.
 
İzmir ilinin Balçova ilçesinde bulunan Teleferik Tesisleri doyumsuz manzarasıyla gelenleri büyülüyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nce tekrar düzenlenen Teleferik tesisleri 06 Mayıs 2000 tarihinde hizmete başlamıştır.
 
Teleferik ve bölgede, Spor ve doğa severler için geniş imkânlar sunan tesislerde, yamaç paraşütü ve özel tırmanma şeritleri ile sporseverlere heyecanlı anlar yaşatacak. İçerik ve işletme olarak farklı imkanlar bulabileceğiniz eşşiz manzaralı bu tesislerde "Kendin pişir, kendin ye", "Kahvaltı Evi", "Snack Bar", Fast Food tesisleri, çay bahçeleri, doğal ürünlerin satıldığı market ve hediyelik eşya satış yerleri bulunmaktadır.
 
Adres : Teleferik Mh. 35330 Balçova/İzmir
 

İzmir Balçova Gezilecek Yerler

Şehrini Seç