Dünya Barış Anıtı

Dünya Barış Anıtı, İzmir, Bayraklı, Sosyal Alanlar Dünya Barış Anıtı, İzmir, Bayraklı, Sosyal Alanlar
İzmir Karşıyaka Belediyesi'nin, 1993 yılında yaşanan Sivas Katliamı yangınında hayatını kaybeden 33 aydının anısına yaptırmış olduğu bir anıttır Dünya Barış Anıtı. Orgeneral Nafiz Gürman Mahallesi 'n de bulunan rekreasyon alanının zirvesine kurulmuştur. İzmir’in iç ve dış körfezini gökyüzünden izliyor hissini uyandıran Dünya Barış Anıtı ayrıca içerisinde bulunan ekvator seyir terasıyla da İzmir’i panoramik olarak seyretme zevkini size yaşatıyor. Bunun yanı sıra alanda bulunan kafeteryası, restoranı ve piknik alanıyla çevresindeki doğal güzellikleri yaşatarak size dinlenme imkanı sağlıyor. Ve yazları isterseniz Kır Düğünü organizasyonu da almaktalar. 
 
Nasıl Gidilir: Arabanız var ise isterseniz çevre yolundan Doğançay viyadüğünden girdiğinizde 5 km mesafesi var tabelaları takip ederek 12 dakida gidebilirsiniz Yada Karşıyaka tarafından Gümüşpala'ya girdikten sonra 4 km. mesafe ile 12 dakika yol sürmektedir. Eğer toplu taşıma ile gidecek iseniz Karşıyada'dan Gümüşpala-Karşıyaka dolmuşları gitmekte, Halkapınar'dan 477 ve 77 numaralı otobüs ve Karşıyaka'dan 197 numaralı otobüsler ile ulaşım sağlama imkanınız var. Son durakta indikten sonra yaklaşık 100-150 metre daha yukarı yürümeniz yeterli olacak. 
 
Restaunt ve Kafeterya fiyatları: Tesis Belediyeye ait bir Balbey işletmesi olduğu için fiyatlarda gayet uygun. Yiyecek ve içecek bir çok seçeneği uygun fiyat ile alma imkanınız var. Yani öyle bir balık restauratında ödeyeceğiniz fiyatın çok altında ailecek balık şansınız var. İsterseniz bu mekanda diğer belediyelerin işletmelerinden farklı olarak alkolde bulunmaktadır. Bayraklı bölgesinde hem güzel bir manzara eşliğinde hemde ekonomik aileniz ile sabah kahvaltı yada akşam yemeği keyfi yapmak isterseniz işte size güzel bir seçenek Dünya Barış Anıtı.
 
 
Adres::Doğançay Mahallesi Bayraklı/İzmir
 
Dünya Barış Anıtı, İzmir, Bayraklı, Sosyal Alanlar

Derya S.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( İZMİR BAYRAKLI )

İzmir Bayraklı Sosyal Alanlar

Şehrini Seç