Buca Belediyesi Kültür Ve Sanat Merkezi

Buca Belediyesi Kültür Ve Sanat Merkezi, İzmir, Buca, Sosyal Alanlar Buca Belediyesi Kültür Ve Sanat Merkezi, İzmir, Buca, Sosyal Alanlar

Adres:Buca/İzmir

2001 yılına kadar belediye hizmet binası olarak kullanılan köşkü 2002 Nisan ayında modern bir Kültür Sanat Merkezine dönüştüren Buca Belediyesi çalışmalarını bu binada gerçekleştirmektedir.

Osmanlı Devleti'nin son dönemlerinde İzmir'in deniz ulaşımını elinde tutan Levanten Hacı Farkoh Efendi'nin konağı olarak kullanıldıktan sonra belediye hizmet binası olarak hizmet veren, bugünse bünyesinde sanatseverleri ağırlayan Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nin alt katında “Dünden BugüneBuca” isimli sergi salonu, Bucalı Halk Şairi Arif Kayalı'nın adını taşıyan Sohbet Odası, Müzik Bölümü, Toplantı Salonu ve İdari Bölüm yer almaktadır. Merkezin üst katında Resim Heykel Sanat Galerisi, Fuaye, Resim Atölyesi ve konuk odası bulunmaktadır. Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nin bahçesinde ise kütüphane, Hüseyin Mayda Kadın Aktivite Merkezi ile Gösteri-Eğlence amaçlı kullanılan geniş bölümler yer almaktadır.(kyn:http://www.buca.bel.tr/Kultur-Sanat/4/buca-belediyesi-kultur-sanat-merkezi/sanat-merkezleri.html).

Şehrini Seç