Gaziemir Çocuk Parkları

Gaziemir Çocuk Parkları, İzmir, Gaziemir, Parklar Gaziemir Çocuk Parkları, İzmir, Gaziemir, Parklar

Adres:Gaziemir/İzmir

Parklardaki oyun gruplarını yenileyen, yenilerini ekleyen ve oyun, spor alanlarını kauçukla kaplayan Gaziemir Belediyesi vatandaşların daha güvenli vakit geçirmesini sağlıyor. Belediye, 38 parkın oyun ve spor gruplarını yenileyerek, 43 parka 3 bin 987 metrekare kauçuk döşedi.

Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, parklarda hayata geçirdiği çalışmalarla çocuklara ve sporseverlere daha güvenli, vatandaşların daha keyifle oturup vakit geçirecekleri yaşam alanları yaratıyor. Yıl boyu tamir ve bakım çalışmalarına aralıksız devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, parklardaki eski oyun grupları ve spor aletlerini yenileyerek, spor aleti ve oyun grubu olmayan parklara yenilerini monte ediyor. Parklardaki her metrekareyi en iyi şekilde değerlendiren müdürlük personeli, yenilediği oyun gruplarının zeminlerini çocukların daha güvenli ortamda oynayabilmeleri için kauçukla kaplıyor. Daha önce yapılan sivri köşeli, yüksek ve tehlike arz edebilecek türdeki tüm oyuncaklar, çocuk sağlığına uygun olanlarla değiştirildi, tamiri yapılmayan park kalmadı. 38 parkın oyun gruplarını yenileyen belediye, 43 parkta 3 bin 987 metrekare alanı kauçukla kapladı.  Böylece çocukların daha güvenli şekilde oyun oynamaları ve tehlikeden uzak kalmaları sağlandı. Çalışmalar sonucunda 143 parkın 79’una oyun grubu monte edildi.

-Sporseverler unutulmadı-

Oyun gruplarını yenileyen belediye, sporseverleri de unutmadı. Vatandaşı spora teşvik etmek için parklara spor ve kondisyon aletleri monte edildi. Çalışmalar sonucu 45 parkta spor aletleri yenilenerek, spor aleti olmayan parklara yenileri monte edildi. Spor aletlerinin zeminleri de kauçukla kaplandı. Böylece parklar hem modern görünüm kazandı hem de sporseverler için daha güvenli alanlar oluşturuldu.(kyn:http://www.chp.org.tr/p=134657).

Şehrini Seç