Kahraman polisin eşi ve çocuğu adliyeye geldi

İzmir Adliyesine düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Fethi Sekin’in eşi ve çocukları adliyeye geldi . Yargıda Birlik Derneği Başkanı Cumali Karakütük ve beraberindeki kurul , Fethi Sekin’in şehit düştüğü yere karanfil bırakıp yakarış ederken adliyeye gelen kahraman şehit polis Fethi Sekin’in ailesini de karşıladı .
Yargıda Birlik Derneği Başkanı Cumali Karakütük , Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet , İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru ve Daire Başkanlarından oluşan kurul , İzmir Adliyesinde patlama noktasına karanfil bıraktı . Heyet daha sonra polis memuru Fethi Sekin’in şehit düştüğü noktaya gelip buraya da karanfil bıraktıktan sonra Kur-an’ı Kerim okundu . Burada konuşan Cumali Karakütük , ’’İzmir Adliyesine geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz . Türk milletinin başı sağ olsun . Bu acı olayı bize yaşayanların elbette sonu hayırlı olamadı ve olmayacaktır . Türk milleti her zaman hainlerle baş etmesini bilmiştir . Bir üzüntüler yaşatılsa da bununla baş edecek gücümüz de vardır , irademiz de vardır . Milletimizin dizini kimse yere getirmeyecektir , boynunu edemeyecektir’’ dedi .
İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Doğru ise ’’Hiçbir taarruz , bizleri tüze yolundan , hak yolundan , tüze yolundan , vatana hizmet yolundan alıkoymayacaktır . Teröristler kendi kanlarında boğulacaktır’’ şeklinde konuştu .

Kahraman polisin eşi ve çocuğu adliyede
Daha sonra kurul Adliye Sosyal Tesisler’de şehit polis memuru Fethi Sekin ve şehit mübaşir Musa Can için lokma dağıtımına geçti . Bu sırada , şehit polis memuru Fethi Sekin’in eşi Rabia Sekin ve çocuğu Burak Tolunay Sekin geldi . Heyet aileyi karşıladı . Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet , şehidin eşi Rabia Sekin’e , ’’Fethi Sekin bir kahramandı . Eşin Fethi Sekin sizin de kahramanınız , bütün Türkiye’nin de kahramanı . Allah mekanını cennet eylesin . Sizler şehidimizin bizlere emanetisiniz’’ ifadelerini kullandı .
Heyet daha sonra , şehidin eşi ve çocuğunu adliyede ağırladı .
13.01.2017 13:25:24

Şehrini Seç