Karabağlar Uğur Mumcu Parkı

Karabağlar Uğur Mumcu Parkı, İzmir, Karabağlar, Parklar Karabağlar Uğur Mumcu Parkı, İzmir, Karabağlar, Parklar
Eski adı Hürriyet parkı olan Uğur mumcu parkı Yeşilyurt Bozyaka Hatay kavşağında yer alır. Park alanının, etrafında benzin istasyonu,kafeteryalar ve marketle çevrilidir. Oldukça geniş bir alana sahip olan bu parkın içerisinde çoçuk oyun alanı, spor aletlerinin olduğu alan, süs havuzları ve kent konseyi bulunmaktadır. Ayrıca Atatürk'ün ''Yurtta sulh cihanda sulh'' sözünün yazılı olduğu bir heykelide vardır. 
 
Merkezi bir alanda bulunması nedeni ile gün içerisinde oldukça uğrak bir yer halindedir. Bol yeşillendirmesi ve keyifli peyzajı sayesinde genç yaşlı birçok kişinin nefes aldığı, dinlendiği bir parktır. Burada hayvan dostlarımızda unutulmamış, kuşlar için yuvalar yapılmıştır. Kısa bir süre öncede ulaşım açısından kolay olması yönünden burayı tercih ederek Karabağlar belediyesi  kedi kısırlaştırma ünitesi açıldı. Ayrıca parkın tüm giriş çıkışları engelli vatandaşların problem yaşamayacağı şekilde hazırlanmıştır. 
 
Parkın içerisinde Uğur Mumcu sosyal tesisleride yer almaktadır. Halı saha her yaş grubundan sporcuları ağırlamakta. Önceleri balık restoran olarak hizmet veren restoran,  yenileme çalışmalarından sonra self servis restoran haline geldi.
 
Burası aynı zamanda afet anında toplanma yerlerinden biridir. 

İzmir Karabağlar Parklar

Şehrini Seç