Karaburun Müesser Aktaş Etnografya Müzesi

Karaburun Müesser Aktaş Etnografya Müzesi, İzmir, Karaburun, Tarihi Yerler Karaburun Müesser Aktaş Etnografya Müzesi, İzmir, Karaburun, Tarihi Yerler

Adres:Karaburun/İzmir

  İzmir’e 84 Km, Karaburun’a 20 Km mesafede bulunan Etnoğrafya ve Yaz Evi, eski ve yıkılacak durumdaki eski ilkokulun onarılarak yapılması, okul tabelasının da korunarak yerinde durması ayrı bir anlam ifade etmektedir.

         Müesser Aktaş Etnoğrafya Ve Tarih Evi’nin bahçesinde, Kahvaltı, Gözleme, Ayran, Çay, Kahve, Meşrubat ve Yöresel Ürünlerinin  Satışının yapıldığı “Çamların Altında Müze Cafe” açılmış; Etnoğrafya Ve Tarih Evi Bahçesinde 6 Temmuz Cumartesi günü de     Yaz Eğlencesi” düzenlenmiş. Büyük uğraş ve masraflarla bu Etnoğrafya Ve Tarih Evi’ni açan Müesser Aktaş hanımefendiyi kutluyoruz.

         Ziyaret etmek ve görmekten son derece memnun olduğumuz Müesser Aktaş Etnoğrafya Ve Tarih Evi’ni, yolu Karaburun’a ve Mordoğan Beldesine(Eski Modoğan) düşen tüm dostlarımıza tavsiye ediyoruz.(kyn:http://ahmetligundem.blogspot.com.tr/2013/07/mordogan-muesser-aktas-etnografya-ve.html)

Şehrini Seç