Karşıyaka Hamza Rüstem Fotoğraf Evi

Karşıyaka Hamza Rüstem Fotoğraf Evi, İzmir, Karşıyaka, Müzeler Karşıyaka Hamza Rüstem Fotoğraf Evi, İzmir, Karşıyaka, Müzeler

Adres: Carrefour Karşısı Mavişehir 35000 Karşıyaka/İzmir
Tel:(232) 324 5357

Karşıyaka Belediyesi’nin butik müzeleri arasında önemli bir yeri olan Hamza Rüstem Fotoğraf Evi 2012 yılında ziyaretçi sayısını ikiye katladı. İzmir’in önde gelen fotoğrafçılarından Hamza Rüstem’in eşsiz koleksiyonundan oluşan Fotoğraf Evi’ni 2012 yılında 10898 kişi ziyaret etti.

Türkiye’nin alanında en kapsamlı müzesi olan Karşıyaka Belediyesi Hamza Rüstem Fotoğraf Evi geçtiğimiz yıl da kente gelen ziyaretçilerin gözde mekanı oldu. 2011 yılında 4756 kişinin ziyaret ettiği müzeyi 2012’de 10898 kişi gezdi.Her geçen yıl ziyaretçi sayısını ikiye katlayan Hamza Rüstem Fotoğraf Evi’nin gördüğü ilgiden duyduğu memnuniyeti “Bu ilgi bizi yeni butik müzeler için motive etti” diyerek dile getiren Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Karşıyaka’nın kültürel kimliğini butik müzelerle yeniden şekillendiriyoruz. 2013 yılında mevcut müzelerimize yenilerini ekleyeceğiz. Hamza Rüstem Fotoğraf Evi’nin yanına yapılacak Milli Mücadele Parkı içindeki müze ile Belediye araçları ve haberleşme müzeleri için çalışmaları başlattık” diye de ekledi.Başkan Durak, Hamza Rüstem Fotoğraf Evi’nin bir nevi İzmir’in hafızası olduğuna da dikkat çekerek, “İzmir’in en eski fotoğraf evlerinden birisinin sahibi olan Hamza Rüstem’in Cumhuriyet döneminden günümüze kadar olan arşivi bu müzede sergilenmektedir. Fotoğrafa meraklı olan, fotoğrafı hem meslek olarak, hem de hobi olarak gören herkes buradaki birikimden yararlanabilir. Eski karanlık odalardan, cam filmlere kadar fotoğraf üzerine tüm ekipmanlar sergilenmektedir. İkinci yılında ulaştığı ziyaretçi sayısı bizleri mutlu etti. Fotoğraf evimiz, ulusal ve uluslararası düzeydeki fotoğraf sanatçıları tarafından da ilgiyle takip edilmektedir “ dedi.(kyn:http://egeninsesi.com/92682-hamza_rustem_fotograf_evi_ziyaretci_rekoru_kirdi).

Şehrini Seç