Karşıyaka Oyun Parkları

Karşıyaka Oyun Parkları, İzmir, Karşıyaka, Parklar Karşıyaka Oyun Parkları, İzmir, Karşıyaka, Parklar

Adres:Karşıyaka/İzmir

KARŞIYAKA Belediyesi, ilçe genelindeki 17 spor sahası ile 20'yi aşkın çocuk oyun parkını yeniledi. Proje kapsamında basketbol, tenis ve voleybol sahalarına akrilik kaplama yapılırken, futbol sahaları ise suni çimle kaplandı. İlçedeki parklara yeni oyun üniteleri konuldu ve 'engelsiz' parklar yaratıldı.

Çalışma başlatan Karşıyaka Belediyesi, kent genelindeki spor sahalarını ve oyun parklarını yeniledi. Proje kapsamında ilk olarak, eskiyen ya da zamanla zarar gören spor sahaları revize edildi. 9 adet basketbol, 5 adet tenis, 2 adet futbol ve bir adet voleybol sahası baştan yapıldı. Basketbol, tenis ve voleybol sahalarına akrilik kaplama yapıldı, futbol sahaları ise suni çimle yeniden düzenlendi.

Çocukların yaz boyunca oyunlar oynadıkları parklara da el atan Karşıyaka Belediyesi, toplam 23 parka yeni oyun üniteleri koydu. 15 adet salıncak, 15 adet tahterevalli alımı yapıldı ve 5 tanesi okullara monte edildi. Proje kapsamında 7 adet de engelsiz çocuk parkı oluşturuldu. Spor sahası ve oyun alanlarındaki çalışmaların büyük kısmını bitiren belediye ekiplerinin, Eylül ayına kadar kalan bölümleri de tamamlayacağı belirtildi.

Çocukların ve gençlerin oyun alanlarını yenilemek ve geliştirmek için çalıştıklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Yaz aylarında, çocuklarımızın daha güvenli ve daha konforlu alanlarda oyunlar oynamalarını, eğlenmelerini istiyoruz. Bu kapsamda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlçe genelinde modern parklar ve oyun alanları yaratmaya devam edeceğiz" dedi.(kyn:http://www.hurriyet.com.tr/ege/26912274.asp).

Şehrini Seç