Karşıyaka Girne Kültür Park

Karşıyaka Girne Kültür Park, İzmir, Karşıyaka, Parklar Karşıyaka Girne Kültür Park, İzmir, Karşıyaka, Parklar

Girne Kültür Park, Girne Bulvarı’nda eski Lunapark olarak bilinen yerde yer almaktadır. Bu park, kent merkezinin en büyük yeşil alanlarından biri olma özelliğini taşıyor.  Tahmin ediyoruz ki eski Lunapark'ın kapanması, başta çocuklar olmak üzere herkesi üzdü. Bunun yerini doldurabilecek park, yeşillik bir alana ihtiyaç arttı. Hal böyle olunca da 2014 yılının mart ayında Karşıyaka Girne Kültür Parkı açıldı.

Karşıyaka Girne Kültür Parkı'nda birçok sosyal tesis de mevcut. Parkta spora düşkün çocuk-yetişkin herkes için bir suni çim sahası bulunuyor. Aynı zamanda soyunma odaları, duş ve seyirci tribünü de mevcut. Bunun yanı sıra yardıma ihtiyacı olan ailelelere gerekli hizmeti sunabilmek adına El Ele Butik Merkezi buraya taşındı. Merkez bu anlamda hiç giyilmemiş veya az giyilmiş eşyaları ihtiyaç sahiplerine dağıtarak sosyal sorumuluk ihtiyacını da gidermeye çalışıyor. Burada bulunan sergide ev hanımları evlerinde yaptıkları ürünleri sergileyebiiyor.

Bahriye Üçok Kadın Danışma Merkezi de bu tesis içinde faaliyetlerini sürdürüyor. Bununla birlikte Aş Evi yıl içinde de ihtiyaç sahiplerine destek vermeye devam ediyor. Çorba ikramları veya toplu yemekler düzenlenmektedir.

Karşıyaka Girne Kültür Parkı'nda bulunan Engelsiz Kafe’de engelli gençlere istihdam olanakları sunuluyor. Parktaki bu kafede dileyenler keyifli vakit geçirip, yeşilin tadına varabilir.

Karşıyaka Girne Kültür Parkı, 100 araç kapasiteli bir yeraltı otoparkına da sahip. Bu sayede arabalı ziyaretçiler de mağdur olmadan parkta keyifli vakit geçirebiliyorlar. 

Şehrini Seç