Kemalpaşa Belediyesi Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi

Kemalpaşa Belediyesi Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi, İzmir, Kemalpaşa, Müzeler Kemalpaşa Belediyesi Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi, İzmir, Kemalpaşa, Müzeler

Adres:Çiniliköy Mahallesi Kemalpaşa/İzmir

Kemalpaşa Torbalı yolu üzerinde Çiniliköy Mahallemizde bulunan Çinili Köşk, ünlü seramik sanatçısı Ümran Baradan tarafından yaptırılmış olup çini çalışmalarından en güzel örneğini teşkil etmektedir. Ayrıca  Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi, Kemalpaşa Belediyesi ve Ümran Baradan arasında yapılan protokol ile Haziran 2009 tarihinde Kemalpaşa Belediyesine devredilmiştir.

           Müzede, Ümran Baradan tarafından yapılmış tablo ve seramiklerle, çeşitli sanatçıların ödül almış ve müzayedeye girmiş eserleri bulunmaktadır. Bu eserlerin yanı sıra 49 ülkeden tanınmış sanatçıların seramik ve heykel çalışmaları da müzede bulunmaktadır. 520 m2'si kapalı olmak üzere toplam 2500 m2'lik alana kurulu olan Kemalpaşa Belediyesi Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi, haftanın tüm günleri 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

          Resim ve seramik sanatçısı Ümran Baradan Çiniliköy Mahallemize, kendi çizimi olan Ümran Baradan  Güzel Sanatlar  Lise’sini  yaptırarak  eğitime büyük katkı sağlamıştır.(kyn:http://www.kemalpasa.gov.tr/default_B0.aspx?content=1018).

İzmir Kemalpaşa Müzeler

Şehrini Seç