Konak Radyo Ve Demokrasi Müzesi

Konak Radyo Ve Demokrasi Müzesi, İzmir, Konak, Tarihi Yerler Konak Radyo Ve Demokrasi Müzesi, İzmir, Konak, Tarihi Yerler

RADYO VE DEMOKRASİ MÜZESİ

  Radyo ve Demokrasi  Müzesi  Konak’ın Basmane Semti’nde açılmış olup, Türkiye’nin ilk ve tek  Radyo ve Demokrasi  Müzesi olma özelliği taşır. İki katlı olan müzede dünyada radyo yayının yapılmaya başlandığı 1921’den günümüze kadar her dönemden 100’ü aşkın radyo ziyaretçilerine sergilenmektedir. Vatandaşların bağışlarıyla dönem radyoları toplanmış, çalışmayan radyolar ise tamir edilerek müzeye kazandırılmıştır. Radyonun yanı sıra plaklar, pikaplar, ses kayıt cihazları, kulaklık, hoparlör, dönemlere ait belgeler, fotoğraflar aynı zamanda dönem sanatçılarının kasetleri de sergilenmekte. 

  Atatürk’ün 10. yıl meclis konuşması, Adnan Menderes’in Yassıada savunması, Kenan Evren’in darbe aktarımı, Deniz Geçmiş’in  mahkeme savunma konuşmasına kadar politik yaşamda  siyasi liderlerin önemli konuşmaları, ses kayıtları , dönemin popüler müzikleri de Türkiye’nin tek Radyo ve Demokrasi Müzesi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulmuştur.

  Tamamı bağışlarla oluşmuş olan bu müzede, tarihte  önemli olayların radyo anonslarını dinlemek de mümkün. Tarihe tanıklık edeceğiniz bu müze, pazar ve pazartesi  hariç her gün 09.00-17.00 saatlerinde ücretsiz hizmet vermektedir.


Adres: 967 Sok. No: 16 Basmane/İZMİR
Tel: 0 232 484 14 83 / 0 232 484 53 00 - 2949
Web: www.izmiradyomuzesi.com

Konak Radyo Ve Demokrasi Müzesi, İzmir, Konak, Tarihi Yerler

CEYDA T.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( İZMİR KONAK )

Şehrini Seç