Narlıdere Nizamettin Bedir Parkı

Narlıdere Nizamettin Bedir Parkı, İzmir, Narlıdere, Parklar Narlıdere Nizamettin Bedir Parkı, İzmir, Narlıdere, Parklar

Adres:Narlıdere/İzmir

Gazeteci Nizamettin Bedir’in anısı, Narlıdere’de adının verildiği parkta yaşayacak. Narlıdere Belediyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti işbirliğiyle Narlı Mahallesi’nde 1935 metrekarelik alanda düzenlenen Gazeteci Nizamettin Bedir Parkı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde açıldı. Tören, Bedir’in ailesiyle severlerini, çalışma arkadaşlarını, meslektaşlarını, belediye başkanları, milletvekilleri, siyasi parti temsilcilerini bir araya getirdi.

Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Nizamettin Bedir ile yollarının 1999 seçimlerinde birleştiğini ve yaşamını yitirdiği güne kadar hep birlikte olduklarını anlattı. Batur, “Nur içinde, ışıklar içinde yatsın. Onu hiçbir zaman unutmayacağım. Üzerimde çok emeği var. Bundan sonrada Narlıdere’de aramızda adına düzenlenen bu parkta çocukların yanında yaşamaya devam edecek” dedi.

Gazeteci Nizamettin Bedir’in kızı Gizem Bedir, törende yaptığı konuşmada, babasının yaşamında en çok arkadaşlığa önem verdiğini ve çevresinde birçok vefalı arkadaşı olduğunu anlattı. Bedir, “Başta ailemden biri olarak gördüğüm ve bu güzelliği bize yaşatan Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur’a, belediye meclis üyelerine, babamın mesai arkadaşlarına, milletvekillerimize, bizi hiç yalnız bırakmayan Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Atilla Sertel’e, bugün buraya gelen herkese ama herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Parkın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Nizamettin Bedir'in kalemini satmadan, ülkesi için çalıştığını söyledi. Kocaoğlu, Narlıdere’de yapacakları yatırımları anlattı, ülke siyaset gündemine ilişkin görüşlerini aktardı. Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, “Nizamettin’i onun güzel kızı Gizem kadar anlatama. Nizamettin gazeteciliği ilkelerine bağlı olarak yapan. Para kazanmak uğruna ilkelerinden ödün vermeyen çok kıymetli bir kardeşimizdi” dedi.(kyn:http://www.kentyasam.com/gazeteci-nizamettin-bedir-parki-acildi-hbrdty-29877.html)

.

Şehrini Seç