Selçuk Efes Pamucak Güreş Sahası

Selçuk Efes Pamucak Güreş Sahası, İzmir, Selçuk, Sosyal Alanlar Selçuk Efes Pamucak Güreş Sahası, İzmir, Selçuk, Sosyal Alanlar

Adres:Pamucak Selçuk/Efes

Selçuk’ta ilk olarak 1983 yılında düzenlenen Selçuk Efes Deve Güreşi festivalinin bu yıl otuzuncusu düzenlenecek. Selçuk Efes Kültür ve Turizm Vakfı’nın organize ettiği, Selçuk Belediyesi’nin desteği ile gerçekleştirilecek olan festivale bu yılda binlerce güreş severin, yerli ve yabancı turistin akın etmesi bekleniliyor.

Her yıl olduğu gibi bu yılda ocak ayının üçüncü pazarında gerçekleştirilecek olan festival için pehlivan develerin eşleştirme çalışmalarına başlandı. Bu yıl 110 pehlivan deveye ev sahipliği yapacak olan Selçuk Efes Deve Güreşi Festivali, 15 Ocak 2012 Pazar günü Selçuk Pamucak Güreş Sahasında düzenlenecek.

Her yıl on beş bini aşkın yerli ve yabancı güreş tutkununun izlediği festivalin bu yıl 30.onur yılının kutlanacağını dile getiren Selçuk Efes Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Metin Çıtak, Güreşlerden bir gün önce 14 Ocak 2012 Cumartesi akşamı Geleneksel Deveciler gecesinin düzenleneceğini ve bu programın çok renkli görüntülere sahne olacağını, gecede kültürümüzde var olan çeşitli oyunlar, halkoyunları, aşuk ile maşuk gösterilerinin yer alacağını dile getirdi.(kyn:http://www.artemishaber.com/?Syf=18&Hbr=241782).

Şehrini Seç