Urla Kadın Üretici Pazarı

Urla Kadın Üretici Pazarı, İzmir, Urla, Sosyal Alanlar Urla Kadın Üretici Pazarı, İzmir, Urla, Sosyal Alanlar

Adres:Urla/İzmir

Urla Belediyesi ve Urla Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile açılan Kadın Üretici Pazarı, 1. yaşını doldurdu. Her cumartesi günü eski Tamirhane Binası'nda açılan Kadın Üretici Pazarı, birinci yılını pasta keserek kutladı.

Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Feyza Karaosmanoğlu’nun da katıldığı birinci yıl kutlamasına Urlalılar da büyük ilgi gösterdi. Kadın Üretici Pazarı’nın birinci yıl pastasını Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, Kadın Meclisi Başkanı Feyza Karaosmanoğlu, kent konseyi ve kadın meclisi üyeleri, üretici pazarda stant açan kadınlar ve pazarı gezmeye gelen konuklar hep birlikte kestiler. Kutlamada, kadınların yaptığı börek, kurabiye gibi hamur işleri de konuklara ikram edildi. Kadınlar tüm gün müzik eşliğinde hem satış yaptılar hem de doyasıya eğlendiler.

Üretici pazarda stant açan ve pazarı gezmeye gelen kadınlarla birlikte 1. Yıl pastasını kesen Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, “Kadın Üretici Pazarımız her kesimden insana hitap ediyor ve büyük ilgi görüyor. Bu ilgiden bizler de memnuniyet duyuyoruz. Gerek pazarda stant açarak ürünlerini pazarlayan kadınlarımıza gerekse pazarı gezerek ve alışveriş yaparak burayı ayakta tutan herkese teşekkür ediyorum. Bu pazarda Urla’ya has her şeyi bulmak mümkün. Herkesi Kadın Üretici Pazarımıza bekliyoruz” dedi. Kadın Üretici Pazarı’nın birinci yılını doldurmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Feyza Karaosmanoğlu, kadınların ayakları üzerinde durabilmesinin önemini vurgulayarak “Kadınlarımızın ev bütçelerine destek olması ve hayata karşı daha da sağlam adımlar ile yürüyebilmeleri için Kadın Üretici Pazarı’nı açtık ve pazarın ilgi görmesinden dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Destek olan herkese teşekkür ediyorum ve daha nice yıllar diliyorum” dedi.

Urla Belediyesi Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi'nin açılışının 1. yıldönümü olan 16 Mart 2012 tarihinde açılan Kadın Üretici Pazarı, Urlalıların yanı sıra ilçe dışından gelen ziyaretçilerin de akınına uğruyor. Organik ve kadınların el emeği ürünlerinin yer aldığı Pazar gerek kalitesi gerekse uygun fiyatlarıyla tüketicinin dikkatini çekerken kendi ürettikleri ürünleri satarak, aile ekonomilerine katkı koymanın gururunu yaşayan kadın üreticiler de, ilgiden büyük memnuniyet duyuyor. Üretici pazarda stant açan kadınlar pazarın açılmasını sağlayan Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Feyza Karaosmanoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorlar.(kyn:http://haberciniz.biz/urla-kadin-uretici-pazari-1-yasini-kutladi-1930156h.htm).

Şehrini Seç