Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa: "16 Nisan’da mührümüzü ’evet’ olacak"

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa , 15 Temmuz darbe girişimine karşı savaşım eden Memur-Sen üyelerinin , 16 Nisan’da da özdeş duyarlılıkla karar vereceğini anlatım etti .
Kütahya’nın Simav ilçesinde , Eğitim-Bir-Sen Temsilciği tarafından organize edilen programa , Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa ile Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek hatip olarak katıldı . Programın akışı ile alakadar sunumu Simav Eğitim-Bir-Sen Başkanı Halil Aktay yaptı . İş-Kur Kütahya İl Müdürlüğü’ne tayin edilen , Eğitim-Bir-Sen Kütahya İl Başkanı Kamil Uçan’ın açılış konuşmasının ardından , Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan ve AK Parti Simav İlçe Başkanı Hüseyin Güner selamlama konuşmalarını yaptılar .
Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Kolukısa ise konuşmasında , 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı savaşım eden Memur-Sen üyelerinin , 16 Nisan’da da özdeş duyarlılıkla hizmet edeceklerine inandıklarını anlatım etti . Kolukısa , “Hayat tutum edilemez , yaşam ya bir dava uğruna sarf edilir yahut arzu ve hevalar uğruna israf edilir . Ömür dediğimiz nesne insana nakit olarak verilir , an be an öğrenim edilir . Kurucu Genel Başkanımız merhum Mehmet Akif İnan’ın gösterdiği cesaret çizgisinden korkmadan ve yılmadan yürümeye devam ediyoruz . Türkiye gerçekten çok ince bir çizginin üzerinde , çok derin zamanlardan geçiyor , herkesin alacağı insiyatifin eski bir öneme iye olduğu zaman dilimlerinden geçiyoruz . Adeta yeniden bir kurtuluş ve kuruluş aşamasındayız . Ya bundan sonraki yüzyılımızı güvence altına alacağız , yahut 15 Temmuz’da başarılamayan işgal hareketinin yeniden tekrarlanması için hainlere ve kuklalara yeni bir kapı aralayacağız . Aslında , 16 Nisan’da vereceğimiz karar bu , başka bir karar değil . 16 Nisan’da mührümüzü devletimizden yana evet olarak basacağız” diye konuştu .
Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Örnek , sendikal faaliyetler ve ülkenin içinde bulunduğu referandum ortamı hakkında marifet verdi . Örnek , Simav damadı olarak , halk oylamasında Simav’a güvendiklerini anlatım etti . İslam aleminin Regaip Kandilini kutladı .
Çok sayıda sendika üyesi ve vatandaşın katıldığı program , günün anısına takdim edilen hediyeler ve toplu fotoğraf çekimleri ile sona erdi . (MEİ-EFE)
30.03.2017 10:58:34

Şehrini Seç