Bakan Eroğlu: "Emet Barajı 3 Eylül 2018’te açılacak"

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu , 14 milyon TL tutarında yatırım bedeli olan Emet Barajı’nın 3 Eylül 2018 tarihinde açılacağını söyledi .
Kütahya’nın Emet ilçesinde 15 Temmuz Meydanı’nda yapılan Emet Barajı’nın temel atma törenine Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Kütahya Valisi A . Hamdi Nayir , AK Parti Milletvekilleri İshak Gazel , Vural Kavuncu , Şükrü Nazlı , Ahmet Tan , Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu , Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca , AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş , DSİ Genel Müdürü Murat Acu , Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ve çok sayıda vatandaş katıldı . Törende konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu , Normalde bir baraj yapılması için en az yedi yıl su ölçümü , iki yıl planlanması ve bir yıl ihalesi olmak üzere toplam 10 yıl gerekiyor . Ama Emet’in su sorununu acil çözmek için biz düzenleme yaptık . Bugün barajımızın temelini atıyoruz . İki yıl dolmadan da açılışını yapacağız , Emet halkına hayırlı olsun dedi .
Kendisine Kütahya’nın beşinci milletvekili yakıştırması yapıldığını söyleyen Bakan Eroğlu , kendisinin Kütahya’nın beşinci vekili değil , hizmetkarı olduğunu söyledi . Kütahya’ya son yaptıkları 15 projenin bedelinin 134 milyon TL olduğunu açıklayan Eroğlu , “Bugün temelini atacağımız Emet Barajı ile Emet ve köylerinde 2060 yılına dek su sorunu olmayacaktır . Baraj özdeş zamanda bin 30 dekar alanın sulamasını yapacaktır . Ayrıca Emet ilçemize 3 sayı gölet daha yapacağız . Bunun da müjdesini Emet halkımıza buradan veriyorum . Bu zamana dek efeler diyarı Kütahya ilimize 12 milyar TL tutarında yatırım yaptık . Şuanda sadece Simav ilçesine 16 sayı baraj ve gölet yapıyoruz . Kütahya’nın bütün ilçelerini baraj ve göletlerle donatacağız . Kütahya’ya 31 Aralık 2019 tarihine dek 51 tane baraj ve gölet , 49 tane sulama tesisi , 41 tanede dere ıslahı yapacağız . Kütahya’nın her yeri yeşil olacak . Buradan Orman Genel Müdürümüze vazife veriyorum . Tüm belediyeler ne dek ağaç , fidan istek ederse vereceksiniz . Belediye başkanları alın her caddeye , sokağa fidan hars , Kütahya’nın her yeri yeşil olsun ”dedi .
Konuşmaları “Burası Emet , oyumuz evet” sloganları ile kesilen Bakan Eroğlu , Zaten Emet ilçemize evet yakışır sözleri ile yanıt verdi . 2019 yılında tamamlanacak olan Emet Barajı için temel atma töreni sırasında yüklenici firma ile pazarlık yapan Bakan Eroğlu , barajın Emet ilçesinin kuruluş yıldönümü olan 3 Eylül 2018 yılında bitirilmesini istedi . Bakanın bu isteğini geri çevirmeyen firma , o tarihte barajın biteceği sözünü verdi . Bakan Eroğlu , firma yetkililerinden verilen tarihte bitiremez ise ilçeye 10 derslik okul yapma sözünü de aldı . Barajın açılma saatini Emet halkına soran Eroğlu , halkın talebi üzerine 00 .43’te yapılmasını kararlaştırdı .

FET֒nün kayığına binmiştir
Bakan Eroğlu , 16 Nisan’da tarihimizin en önemli halk oylaması yapılacaktır . Türkiye’de bir hükümetin ömrü 16 aydır . Bizim dönemimizi çıkartsak daha da azalıyor . Bu ülkede 45 günlük hükümetler görev aldı . Türkiye’nin geleceği için , ülkemizin istikbali için 16 Nisan’da evet diyeceğiz . Şu anda Cumhurbaşkanımızın görevleri zaten sınırsız . 1982 yılında darbeciler kendilerini sağlama almak için her türlü yetkiyi almışlar ama sorumluluk almamışlar . Madem yetkiyi aldın , sorumluluğu da alacaksın . Artık yeni anayasa ile hesap sorma hakkını elde edeceksiniz . Cumhurbaşkanımızda zaten tüm yetki var , kendini düşünmüş olsa neden sorumluluk alsın . Ama Cumhurbaşkanımız kendini değil , ülkemizin geleceğini düşündüğü için bu değişikliği istiyor . Artık söz aziz vatandaşımızdadır . CHP’ye , MHP’ye , AK Parti’ye gönül veren kardeşlerimiz de evet diyor . Ama maalesef CHP’nin yöneticileri , HDP’nin , PKK’nın , FET֒nün kayığına binmişler . Onlar hangi kayığa binerse binsin feraset sahibi vatandaşlarımız evet diyecektir . 93 yılda 65 hükümet göreve gelmiştir . Başbakan Binali Yıldırım hariç tüm cumhurbaşkanları ile başbakanlar tartışma yaşamıştır . Süleyman Demirel kızım dediği Tansu Çiller’e bir ay sonra ’Elimden gelse bunu camdan aşağıya atarım’ demiştir . Sezer kendi koltuğa oturttuğu Ecevit’e kitap fırlatmış , sonucunda 22 banka batmış , ekonomik kriz olmuştur . Parlamenter sistemin tarihine bakarsanız hep kavgalar ile geçmiştir . Artık kavgaya , krize halkımızın tahammülü yoktur . Gençler için bazıları bunlar çoluk çocuk diyor . Biz sizlere güveniyoruz . Sizler Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasınız . Bizler bu koltuklara çivi çakmayacağız . Bu koltuklara sizler geleceksiniz” diye konuştu
06.03.2017 21:21:29

Şehrini Seç