Tolunay Kafkas: "Gençlerbirliği’nden puan ya da puanlarla dönmek istiyoruz"

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas , bu hafta deplasmanda oynayacakları Gençlerbirliği maçından puan yahut puanlarla dönmek istediklerini söyledi .
Akhisar Belediyespor Süper Lig’in 23 . haftasında misafir olacağı Gençlerbirliği maçı hazırlıklarına başladı . Yılmaz Atabarut Tesislerinde Teknik Direktör Tolunay Kafkas önderliğinde çalışmalara başlayan yeşil- siyahlılarda sakatlığı süren Fatih Öztürk ile Başakşehir maçında dizinden sakatlanan ve tedavisi süren Sokol Cikalleshi ile izinli olan Orhan Taşdelen idmana katılamadı . Yeşil-siyahlılar 15 dakika düz koşunun ardından ayak tenisi oynayarak hazırlıklarını tamamladı . İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas kupadaki karşılaşmada skordan çok ortaya konan oyundan memnun olduğunu ve değişen sisteme oyuncuların çok çabuk ayak uydurduğunu anlatım etti .

Turu geçip , final oynamak istiyoruz
Turu geçip final oynamayı istediklerinin altını çizen Kafkas , “Kupa maçı iyi geçti bilhassa oyun anlamında hem sistemde bir değişiklik yapmıştık saha dizilişinde buna rağmen oyun anlamında bir değişiklik olmadı bu oldukça beni çok mesut etti . Bazen sistemlerdeki değişikliklere de oyuncuların burs olabilmesi ve her maça ayrımlı sistemde yada belli maçlara ayrımlı sistemlerde oynayabilmek bizim için çok mühim . Şimdi kupada iyi bir skor elde ettik , Başakşehir çok güçlü bir grup , burada ne olur bilmiyorum ama turu geçip final oynamak istiyoruz . Bir ay sonrasına bakacağız o iş için” ifadelerini kullandı .

Gençlerbirliği maçından puanlarla dönmek istiyoruz
Gençlerbirliği’nin baskılı bir futbol sergilediği anlatım eden Kafkas sözlerine şöyle devam etti:
“Şimdi önümüzde çok kritik bir Gençlerbirliği mevcut , hem bizim için hem de onlar için zorluk derecesi çok yüksek bir maç . Buradan 1 veya 3 puan almak istiyoruz . Havamızı sürdürürsek inanıyorum ki buradan puanla dönebiliriz . Gençlerbirliği baskı yapmaya çalışan bilhassa bizim birinci bölgemizde baskı yapmaya çalışan bir grup , onu kırıp bizde ataklar gerçekleştirmek istiyoruz . Umarım bizim lehimize sonuçlanır” dedi .

Bütün oyuncularımdan çok memnunum
Sakat oyuncular Custodio ve Daniel Larsson’un takımla çalışmalara başladığının altını çizen Tolunay Kafkas , “Bizimle çalışmalara başladılar . Bugün kupada oynayanlar jenerasyon yapıyor , çift idman yapanlar mevcut onlar da jenerasyon yapacaklar . Önemli olan takımdaki havamız iyi , umarım bunu sürdürürüz ve devam ettiririz . Bütün oyuncularımdan çok memnunum , bilhassa Muğdat’ın da performansı bizi çok mesut etti , giriyor , mühim işler yapıyor ve katkı sağlıyor . Özellikle oyuna sonradan giren maçı bitiren oyuncularım bize katkıları oldukça iyi olmaya başladı . Her geçen gün daha iyiye gidiyor takım , umarım bunu devam ettiririz” dedi .
02.03.2017 18:26:04

Şehrini Seç