Tolunay Kafkas: "Sezonu iyi bir yerde bitireceğiz"

Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas , sezonu iyi bir yerde bitireceklerini düşündüğünü söyledi .
Akhisar Belediyespor , Süper Lig’in 25 . haftasında misafir olacağı Adanaspor maçı hazırlıklarını Yılmaz Atabarut Tesisleri’nde sürdürdü . Tam kadro yapılan idmanda sakatlıktan kurtulan Adanaspor maçı kadrosunda mekan alması beklenen Abdoul Sissoko da takımla birlikte çalıştı . Yeşil-siyahlılar düz koşu ve ısınma hareketlerinin ardından yarım sahada taktik çalışması yaptı . Taktik çalışması sonrası Akhisar Belediyespor’da üçüncü bölge oyuncuları ceza sahası dışından şut çalışması yaparken , diğer oyuncular ise ayak tenisi oynadı .

Zorlu bir maça çıkacağız
İdman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kafkas , zorlu bir müsabakaya çıkacaklarını anlatım ederek , “Trabzonspor maçında takım gole dek gayet iyi oynadı . Beklentilerimize yanıt verdi . Golden sonra çok kötü iki gol yedik . Aslında bizim takım böyle golleri yemiyordu . Ondan sonra oyun gitti geldiye döndü . Şimdi Adanaspor maçı bizim için oldukça kritik bir maç . Buradan da 1 yahut 3 puan almak istiyoruz . Haftaya iyi başladık , oyuncularıma güveniyorum ve inanıyorum . Bu zorlu deplasmandan lüzum puanı alacağımızı düşünüyorum . Tabi ki kolay değil , Adanaspor beğendiğim takımlardan bir tanesi . İzin verdiğiniz zaman oynuyor , oynatıyor . Etkili oyuncuları mevcut . Her maç biliyorsunuz zor oluyor ligde . Bu da onlardan bir tanesi” dedi .

Puan farkını korumak istiyoruz
Trabzonspor karşılaşmasına da değinen Kafkas , “Trabzon maçında golü çok kötü yedik . O yediğimiz golden sonra penaltı pozisyonunu da biz oluşturduk . Onun için takım biraz bilhassa ikinci golden sonra demoralize oldu . Yapacak bir nesne yok , bunları yineleme konuşuyoruz . Üstesinden gelmeye çalışıyoruz . Bütün sorun burada; takımın bunların üstesinden gelebilecek gücü mevcut . Her şeyden önce hassas çocuklar , iyi insanlar . İnşallah bu sezonu iyi bir yerde bitireceğiz diye düşünüyorum . Yani en azından bu sene bizim için zorlu geçiyor , bunu bilmek gerekli . Bunun dışında arada ağırbaşlı bir puan farkı mevcut , bunu korumak istiyoruz” dedi .
Kafkas , Adanaspor maçının ardından ulusal maç için verilecek arayı da değerlendirerek , Bu periyotta son bir fiziksel açıdan yüklenme dönemi gibi . Zaten taktiksel açıdan takım bir yerde ama daha iyisi olabilir mi , olabilir . Onları gidermeye çalışıyoruz . Fiziksel açıdan son kez yüklenip son iki ayı da bu yapacağımız sıkı idmanlarla geçireceğiz ifadelerini kullandı .
16.03.2017 09:27:46

Şehrini Seç