Artık kendi su depoları var

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü , Kula’nın Börtlüce Mahallesinde kompozit su deposu inşa ederek , yıllardır su ihtiyacını yöre mahallelerin depolarından karşılayan mahalleyi yeni depoya kavuşturuyor .
MASKİ Genel Müdürlüğü , mahallelerin su ihtiyaçlarını gidermek için çalışmalarını devamlı sürdürüyor . Bu kapsamda MASKİ ekipleri , Kula’nın Börtlüce Mahallesinde 100 tonluk kompozit su deposu inşa ediyor . Bu sayede su ihtiyacını Topuzdamları Mahallesinde bulunan depodan karşılayan mahalle kendi deposundan su kullanmaya başlayacak . Deponun iç aksamında gerdirme çubuklarının kurgu işlerinin ardından su kaynağından 700 metrelik çizgi çekilerek çalışma noktalanmış olacak .
Mahalle sakinlerinden Ali Kahraman , çalışmalar nedeniyle teşekkürlerini sundu . Kahraman , “Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e olmaz üzere Kula Belediye Başkanı’mız Hüseyin Tosun’a ve Adem Bey’e çok teşekkür ediyoruz . Kanalizasyonumuz daha geçen hafta bitti . Depomuzun da kısa bir sürede ele alınmasına nazaran o da bitiyor . Herkese çok çok teşekkür ediyorum . Allah razı olsun” dedi .
Börtlüce Mahalle Muhtarı Vahit Yılmaz , mahallelerinde hizmetlerin sürdüğünü söyleyerek , şu açıklamalarda bulundu: “Allah razı olsun köyümüzde geçen hafta kanalizasyon çalışması bitti . Şimdi de depomuz bitiyor Allah’ın izniyle . Buradan Sayın Cengiz Başkanıma , Hüseyin Başkanıma ve Adem Müdürüme çok teşekkür ediyorum . Allah hepsinden razı olsun . Biz her zaman arkalarındayız .”
29.12.2016 15:49:55

Şehrini Seç