Teknik arıza ödeme süresini uzattı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) , yeniden yapılandırmada ilk taksit ödemeleri için son ödeme süresinin 2 Ocak’tan 9 Ocak tarihine ertelendiğini duyurdu . SGK Kula İlçe Müdürü Taner Doğan tarafından yapılan açıklamada normal şartlarda dün bitmesi gereken ödeme süresinin , teknik sebeplerden dolayı uzatıldığını belirtildi .
Yapılandırma ödemelerinin süresinin uzatılması hakkında açıklamada bulunan SGK Kula İlçe Müdürü Taner Doğan , Bilindiği üzere , kurumumuz alacaklarının tahsiline ilişkin ödemeler 2 Ocak tarihi itibariyle son buldu . Ancak Kurumumuzla prim tahsilat anlaşması olan bankaların Kurumumuz tahsilat sistemleriyle iletişiminde sıkıntılar yaşanmış ve prim tahsilatlarında aksaklıklar oluşmuştur . Buna istinaden prim ödeme yükümlülerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü 2 Ocak tarihi olan prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemleri 9 Ocak tarihi mesai bitimine kadar uzatılmış olup , bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır . dedi .
Doğan ayrıca verilen müddet zarfında ödemelerini yapmayan yükümlülerin yapılandırmalarının bozulacağını da sözlerine ekledi .
03.01.2017 14:22:10

Şehrini Seç