Salihli Devlet Hastanesi, cilt kanseri hastalarına umut oldu

Salihli Devlet Hastanesi’nde göreve başlayan Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları(KBB) Uzmanı Op . Dr . Muhammet Yeniay , cilt kanseri olan hastalar için umut oldu .
Hastaneye tedavi için gelen İbrahim Y . (56) ve Elif E .’nin (76) cilt kanseri ameliyatını başarılı bir operasyonla gerçekleştiren Op . Dr . Yeniay , “Cilt kanserleri ileri yaşlarda , güneş ışığına maruz kalan bölgelerde yada bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde ortaya çıkar . Cilt kanserleri en çok görülen kanser türüdür . Tüm kanser vakalarının takribi yarısını cilt kanserleri oluşturur . Melanom dışı cilt kanserleri ve aktinik keratozis tedavisinde temel tedavi yöntemi cerrahidir . Cilt kanserleri genellikle güneşe daha çok maruz kalan kulak , burun ve dudak cildinden kaynaklanır . Tedavi olacak hastalar yüzünde ağırbaşlı bir bozulma olmasından endişelenirler . Bu nedenle tedavinin rekonstrüksiyon basamağı kozmetik açıdan büyük ehemmiyet taşır . Her sağlığı bozuk bir kez ameliyat olmak ister ve hastalara uygulanacak olan rekonstrüksiyon basamağının doğru planlaması ile başarılı netice alınabilir . 3 ay içinde dört hastayı sağlığına kavuşturduk . Patoloji raporlarında hastalığı tamamen ciltten temizlediğimiz yazanak edildi . Bundan sonra çok sayıda hastaya da umut olmak istiyoruz . dedi .
Hastanenin olanaklarının çok gelişmiş durumda olduğunu ifade eden Salihli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz . Dr . Gökhan Gürsoy ise , “Kendine güvenen ve tecrübesi olan hekim arkadaşlarımız yapılmayanı yaparak bizlere ilkleri yaşatıyorlar . Hastalarımız da doktorlarımızın bu başarısından çok memnun . İdareciler olarak bizde hasta memnuniyeti ile daha memnunuz . Hekim arkadaşlarımı kutluyor , başarıların devamını diliyorum” şeklinde konuştu
05.01.2017 13:54:37

Şehrini Seç