Büyükşehir çilek üreticisini destekliyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi , çilek üreticisine burs sağlamaya devam ediyor . Büyükşehir Belediyesi kentin çilek üretiminin yüzde 98’ini karşılayan Köprübaşı , Kula , Salihli ve Yunusemre ilçelerindeki üreticiye kış mevsiminde de istihsal yapabilmesi amacıyla ‘Agril Örtü’ dağıtacak .
Manisa Büyükşehir Belediyesi , il genelinde ürettiği kırsal kalkınma projeleriyle vatandaşlardan takdir topluyor . Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Manisa’nın çilek üretiminin yüzde 98’ini karşılayan Köprübaşı , Kula , Salihli ve Yunusemre ilçelerinde üreticiye zirai don riskine karşı agril örtü dağıtmaya hazırlanıyor .
Başvuruların ilçe eşgüdüm müdürlüklerinden alınacağını belirten Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Bircan Gençoğlu , “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün liderliğinde kırsala yönelik projeler üretiyoruz . Çiftçimizin yanında olduğumuzu , hayata geçirdiğimiz projelerle gösteriyoruz . Bu kapsamda da Manisalı çiftçinin mühim gelir kaynağı arasında mekan alan Çilek üretimi için çiftçiye agril örtü dağıtacağız . Manisa’da çilek üretiminin yüzde 98’ini yapan 4 ilçemiz Köprübaşı , Kula , Salihli ve Yunusemre ilçemizde dağıtımını yapacağız . Çiftçilerimiz , ilçe eşgüdüm şube müdürlüklerinden ve merkez ilçemizde de Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na başvurabilirler” dedi .
Dağıtılacak örtü hakkında da bilgiler veren Gençoğlu , “Bitkilerin üzerine çiğ ve kırağı düşmesini önler . Don kırağı örtüsü ile içeri ve dışarı ısısı 6-8 derede ayrım eder . Don kırağı örtüsü açık arazilerde ve seralarda bitkileri soğuktan , kırağı ve dondan korumak için kullanılan örtülerdir” şeklinde konuştu .
09.01.2017 15:40:19

Şehrini Seç