Selendi’de diyaliz ünitesi hizmete girdi

Manisa’nın Selendi ilçesinde 2016 yılı Haziran ayında tamamlanarak hizmete giren 25 yatak kapasiteli Selendi Devlet Hastanesi’nde kurulan diyaliz ünitesi sağlığı bozuk kabulüne başladı .
AK Parti Selendi İlçe Başkanı Muharrem Sezer , Selendi Devlet Hastanesi’nde kurulan diyaliz ünitesinin ilk hastalarına ’geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu . Ziyarette , Selendi Devlet Hastanesi Başhekimi Op . Dr . Tunay Ataman , Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emine Akarsu ve İdari-Mali İşler Müdürü Osman Tutar da hazır bulundu . Diyaliz ünitesine sağlığı bozuk kabulüne başladıklarını belirten Selendi Devlet Hastanesi Başhekimi Op . Dr . Tunay Ataman , “Selendi’deki böbrek yetmezliği bulunan hastalarımız diyaliz için Kula , Salihli , Turgutlu ve Uşak iline gidiyorlardı ve bu vaziyet bu hastalar için mağduriyet oluşturmaktaydı . Şu anda 3+1 yatakla hizmet vermeye başladık . Yakın zamanda 5+1 yatağa revize edilecek . İlk etapta Pazartesi , Çarşamba ve Cuma günleri çift seans , Salı , Perşembe ve Cumartesi günleri tek seans ve seansta 3 hastaya hijyenik ortamda televizyon seyrederek , hizmet verecektir . Hastanemizin diyaliz ünitesine kavuşmasında büyük emekleri olan başta bölge milletvekillerimize ve AK Parti İlçe Başkanı Muharrem Sezer olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi .
Diyaliz ünitesinin hizmete girmesinden dolayı büyük sevinç duyduklarını dile getiren AK Parti İlçe Başkanı Muharrem Sezer ise , “İlçemizden , böbrek yetmezliği sebebi ile diyalize girmesi gereken hastalar haftada üç kez diyaliz merkezi olan muhit il ve ilçelere gittikleri ve bu yüzde mağdur olduklarını gördük . Bunun üzerine Selendi Devlet Hastanemize diyaliz ünitesi açılması için Sağlık Bakanlığı nezdinde kesif çalışmalara bulunduk . Diyaliz ünitemizin açılması ile muhit il ve ilçelere giden hastalarımızın daha rahat ve konforlu bir ortamda tedavilerine devam edecektir” şeklinde konuştu .
2 yıldır tedavisi için Salihli ilçesine giden 46 yaşındaki Yaşar Kurt da Selendi Devlet Hastanesi Diyaliz Ünitesi’nin hizmete girmesinden dolayı çok mesut olduklarını belirterek , emeğe geçenlere teşekkür etti .
09.01.2017 16:42:38

Şehrini Seç