Yenilenen tapular dağıtılmaya başlandı

Kula Tapu ve Kadastro Müdürlüğünce Gölbaşı’nda yürütülen parselasyon yenileme çalışmalarının sona ermesinin ardından tapu dağıtım töreni düzenlendi .
Kula Kaymakamlığı makamında tapu dağıtım töreni düzenlendi . Törene Kula Tapu Müdürü Yunus Koç , Kadastro Birim yetkilisi Harita Mühendisi Atilla Develi , Gölbaşı Mahallesi Muhtarı Hüseyin Akgün ile mahalle halkı katıldı . Tapusu bulunan vatandaşlara yeni tapuları Kula Kaymakamı Osman Güven tarafından takdim edildi .
Gölbaşı mahallesinde 2016 yılında çalışmaları tamamlanan 3402 sayılı kanunun 22/A maddesi kapsamında teknik yenileme çalışması yapıldığını ve toplam 852 civarında tapu senedinin düzenlenmesinin yapılacağını kaydeden Kula Tapu Müdürü Yunus Koç , programda bulunan vatandaşlara tapularını şahsen teslim etmek istediklerini söyledi .
Kadastro Birim yetkilisi Atilla Develi ise Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün kontrol ve kontrolünde ölçümlerin ve tapuların yenilenmesi çalışmalarının yapıldığını dile getirerek , Gölbaşı Mahallesinde bütün taşınmazları kapsayan tapu yenileme çalışması yapıldığını bildirdi .
Develi , “Eski tapu kayıtları tüzel niteliğini kaybetmiştir . Taşınmazların ada , parsel ve yüzölçümlerinde değişiklikler oldu . Bir kısmının arttı , bir kısmının düştü . Bunun nedeni de standardize tekniğinden kaynaklanıyor . Her taşınmaza 1 tane tapu senedi düzenlendi . Yenilenen tapuların dağıtımına başladık , dağıtımlar devam edecek” şeklinde konuştu .
Develi ayrıca özdeş sorunları olan Encekler Mahallesinde de muhtarlığın talebine göre 2017 yılı içerisinde yenileme çalışmalarının planlandığını sözlerine ekledi .
Kula Kaymakamı Osman Güven de tapu sahiplerine ’hayırlı olsun’ diyerek tapularını teslim etti .
11.01.2017 11:24:23

Şehrini Seç