Kula projeleri görüşüldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Kula’da hayata geçirdiği ve önümüzdeki dönemde ilçede yapılacak yatırımların değerlendirildiği toplantı , Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un da katılımıyla MASKİ’de gerçekleştirildi .
Yaptığı yatırımlarla ilçelerin kaderini değiştiren MASKİ Genel Müdürlüğü , düzenli olarak çalışmaların inkişaf sürecini de değerlendiriyor . Bu kapsamda , Kula’ya 32 ayda 32 dev hizmet ile ilçenin çehresini değiştiren mühim altyapı projelerinin içerisinde mekan alan MASKİ Genel Müdürlüğü’nde bir toplantı yapıldı . Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun’un el ele vererek ilçeye sunduğu hizmetlerin ardından 2017 yılında ilçeye kazandırılacak projelerde masaya yatırıldı . Toplantıda , Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun , MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun , Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay , Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil , İçme Suyu Dairesi Başkanı Fevzi Demir , Kanalizasyon Dairesi Bakım-Onarım Şube Müdürü Kadri Akkurt , Büyükşehir Belediyesi Kula Koordinatör Vekili ve MASKİ Sorumlusu Adem Zobudoğuş ile Koordinatör Yardımcısı Cihan Biçer mekan aldı .

“Vatandaşlarımızın talebine yanıt veriyoruz”
MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun , ilçe ayırt etmeksizin vatandaşa hizmet ulaştırmanın bilincinde olarak çalıştıklarını ve bundan sonraki süreçte de bu hizmetlerin devam edeceğini söyledi . Genel Müdür Coşkun , “Gerek 95 Mahalle Projesi olsun gerekse içme suyu sondaj çalışmalarımız olsun birçok noktada vatandaşlarımızın talebine yanıt verdik . Uzun yıllardır vatandaşlarımızın çekmiş olduğu sıkıntıları ortadan kaldırdık . Bundan sonrada çalışmalarımız devam edecek . Bu sebeple bugün yine projelerimizi değerlendirmek için toplandık” dedi .
Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun da ilçelerinde yapılan hizmetlerin Kula için çok mühim olduğunu ve şu ana dek başladıkları işlerin üstesinden başarıyla geldiklerini belirtti . Başkan Tosun , “Büyükşehir Belediye Başkanımız ile üstesinden gelemeyeceğimiz iş olmadığını 32 ayda gösterdik . İlçemizde MASKİ Genel Müdürlüğü’nün etkinlik alanı içerisinde mekan alan işler sayesinde 40-50 yıllık sıkıntılar ortadan kaldırılarak , uzun ömürlü sistemlerle mahallelerimizde mühim bir dönüşüme imza atılıyor . Yetersiz olan içme suyu için sondajlar açılmış olup , kötü durumda bulunan depoların bir kısmı yenilenmiş , bir kısmı ise bakım-onarım çalışmaları yapılarak vatandaşımızın hizmetine sunulmuştur . Bu hizmetlerin katlanarak büyümesi için MASKİ Genel Müdürlüğü ile sürekli olarak dirsek teması halindeyiz . Hemşehrilerimizin hiç şüphesi olmasın , ilçemize yatırımlarımız devam edecek” dedi .
11.01.2017 17:21:09

Şehrini Seç