Milli birlik ve dayanışmayı öğreniyorlar

Manisa’nın Kula ilçesinde ’Değerler Eğitimi Milli Birlik ve Dayanışma’ Projesi kapsamında Rafet Üçelli İlkokulu okul meclisi öğrencileri , Okul Müdürü Celal Harmandalı ve sınıf Öğretmeni Adem Altın eşliğinde İlçe Jandarma Komutanlığı’nı ziyaret etti .
Jandarma Komutanı Üsteğmen Hikmet Aybars Hayta , okul yönetimi ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek , öğrencileri Jandarma Komutanlığı’ndaki toplumsal alanları gezdirdi ve Milli Birlik ve Dayanışma konusunda öğrencilere çeşitli bilgiler verdi .
Jandarma Üsteğmen Hikmet Aybars Hayta , “Milli birlik ve dayanışma toplumun müessese ve kuruluşlarıyla müttefik değerlerde birleşmesi ve birlikte aksiyon etmesidir . Yaşamımızda sosyal dayanışmanın çok mühim bir yeri olduğunu artık anlamamız gerekmektedir . Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır . dedi .
Günümüzde birlik beraberlik duygusunun aynı değerlerle devam etmesi gerektiğini belirten Hayta , asker olmanın , vatana hizmet etmenin yanı sıra toplumdaki her bireyin üzerine düşen görev ne ise onu layıkıyla yerine getirmesi gerektiğini ifade etti .
Okul Müdürü Celal Harmandalı da , değerler eğitimi kapsamında her ayın değerini öğrencilerle birlikte çeşitli etkinlikler yaparak daha etkili hale getirdiklerini söyledi
16.01.2017 11:14:36

Şehrini Seç