Salihli TSO nefes kredisinin limitini 150 bin TL’ye çıkardı

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri , Ziraat Bankası ve Denizbank’tan 150 bin TL’ye dek uygun faizli “Nefes kredisi” kullanabilecek .
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin KOBİ’leri hesaplı anlamda rahatlatmak için başlattığı Nefes Kredisi uygulamasında limitleri artırdı . 1 milyon TL katkı ile 12 milyon 400 bin TL’lik bir kaynak yaratılmasını sağlayan Salihli TSO , daha önce 50 bin TL olarak duyuru ettiği Nefes Kredisi limitini , üyelerden gelen kesif talep üzerine 150 bin TL’ye çıkardı .
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Başkanı İbrahim Yüksel , ekonomide menfii gelişmelerin üst üste yaşandığı günümüzde , esnaf , tüccar ve sanayicinin işlerini devam ettirebilmek için büyük bir savaşım verdiğini kaydetti . Yaşanan sıkıntıları bir nebze de olsa azaltmak için , TOBB’un başlattığı “Nefes Kredisi” uygulamasına Oda Meclisi olarak burs verdiklerini ve bütçeden 1 milyon TL’lik kaynak oluşturduklarını anlatım eden Yüksel , oluşturulan 12 milyon 400 bin TL’lik kaynağın tamamının kullanılabilmesi ve plasmanların dağıtımının sağlanabilmesi için limiti 150 bin TL’ye çıkarmaya karar verdiklerini kaydetti . Yüksel şu bilgileri verdi: “TOBB’un T .C . Ziraat Bankası ve Denizbank A .Ş . ile yaptığı protokole biz de 1 milyon TL ile katıldık . Yıllık yüzde 9 .90 , aylık yüzde 0 ,825 faiz oranı ile üyelerimiz bu iki bankadan kredi kullanabilecek . Üst limiti daha önce 50 bin TL olarak duyuru etmiştik . Üyelerimizden gelen kesif istek üzerine limiti 150 bin TL’ye çıkarmaya karar verdik . Günümüz koşullarına göre oldukça iyi bir faiz oranı imkanı sağlanıyor . Salihli , Kula ve Selendi’deki Ziraat Bankası ve Denizbank şubelerinden kredisi başvurusu yapılabilir .”
16.01.2017 15:56:34

Şehrini Seç