Kula’dan Viranşehir’e kardeşlik mektupları

Kula Kenan Evren Ortaokulu öğrencileri 15 Temmuz’da meydana gelen hain işgal girişimine karşı gösterdiği ulusal birlik ve beraberlik ruhunu bir adım daha öne çıkardı . Öğrenciler , Şanlıurfa’nın Viranşehir B .S .N . İmam Hatip Ortaokulu’na kardeşlik mektupları eşliğinde Manisa ve Kula’yı tanıtan hediyeler gönderdi .
Kula Kenan Evren Ortaokulu öğrencileri ulusal birlik ve beraberlik ruhunu yaşatmak adına Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesindeki B .S .N . İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerine ’kardeşlik mektupları’ yazarak hem ilçelerini hem de Manisa’yı tanıtan hediyeler gönderdi .
Duygularını şiirle anlatım 8/B sınıfı öğrencilerinden Belinay Urlu , Tertemiz beyaz sayfalara döktüğümüz duygularımız zor günler yaşadığımız bu dönemde milli birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için iyi bir fırsat oldu . dedi .
Eğitime mana kazandıran her projede öncü olduklarını belirten Kenan Evren Ortaokulu Okul Müdürü Fatih Saracaloğlu ise , Milli ve manevi değerlerimizi benimseyen , vatan ve milletine sahip çıkan bireyler yetiştirmek eğitim camiasının öncelikli hedeflerindendir . Eğitimi öğretimden ayrı düşünmek imkansızdır . Gelişmiş ülkeler arasında yer almak için bilgimizi ahlaki değerlerle taçlandırmalıyız . Bu bakımdan yapılan her sosyal etkinliğin yetişmiş bir toplum oluşturmadaki önemini unutmamalıyız . Güçlü bir ekip olmanın ürünü olan bu çalışmada emeği geçen öğretmen arkadaşlarımı ve öğrencilerimizi kutluyorum . dedi .
19.01.2017 11:09:15

Şehrini Seç