Kulalılar tarihlerini öğreniyor

Manisa’nın Osmanlı evleriyle ünlü eski Kula ilçesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Kırsal Turizm Kursu başladı .
Kula’nın eski ve jeolojik hazinesini ortaya çıkarmak , hem halkı farkındalık oluşturmak hem de yeni iş sahalarının oluşmasını sağlamak hedefiyle düzenlenen kursun bir ay süreceği ve hafta içi her gün akşamları yapılacağı öğrenildi .
Yoğun alaka gören ve daha önce ilçede açılmayan kursun ilerleyen zamanlarda talebin olması durumunda yeniden açılması planlandığı kaydedildi .
Konuyla alakadar marifet veren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Saracaloğlu , “Son zamanlarda Kula olarak üzerinde durduğumuz itikat turizmi , kültür turizmi , şehir turizmi , sağlık turizmi konularının ayrıntıları ile anlatıldığı ve her bir kursiyerin profesyonel bir rehber gibi marifet sahibi olacağı bir eğitimin ilk adımı atılmış oldu . Eğitimin sonunda ise bu turizm değerlerinin birebir ziyaret edilerek tatbiki olarak yerinde görülecektir . Açılan kursun sonunda katılımcılar sertifika sahibi olacaktır . Halk Eğitim Merkezi olarak her alanda kurs açmaya itina gösteriyoruz . Amacımız bütün halkımıza ulaşıp , onların toplumsal kültürel ve mesleki açıdan gelişimlerini sağlamak . Meslek edindirmek ve mesleğinde oluşan yeniliklere uyumlarını sağlamak . dedi
19.01.2017 11:26:39

Şehrini Seç