Altyapı sorunları tek tek çözülüyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü , Kula Ayvatlar Mahallesindeki kanalizasyon çalışmalarına son noktayı koymasının ardından , mahallenin tarihi içme suyu şebekesinin yerine de 3 bin 800 metrelik çizgi inşa ediyor .
MASKİ Genel Müdürlüğü , hayata geçirdiği projeleriyle il genelinde daha sağlam , emniyetli ve kullanışlı altyapı sistemleri kurmaya devam ediyor . Bu kapsamda MASKİ , Kula ilçesinin Ayvatlar Mahallesindeki altyapı dönüşümüne de hız kazandırdı . Mahalledeki 2 bin 500 metrelik kanalizasyon hattı imalatını tamamlayan MASKİ ekipleri , içme suyu çalışmalarına da start verdi . Ayvatlar’ın tarihi ve sağlıksız içme suyu şebekesinin yerine , MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından 3 bin 800 metrelik çizgi sıfırdan inşa ediliyor . Mahallenin altyapısının tamamen yenilenmesinden mesut olduklarını belirten Ayvatlar halkı da verilen hizmetler için Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü’ne teşekkür etti .
Mahallelerindeki altyapı sorunlarının çözüme kavuşmasından dolayı mutluluk duyduklarını anlatım eden Ayvatlar Mahalle Muhtarı Yunus Yavru , “Mahallemizin altyapısı çok eskiydi . Özellikle içme suyumuzda büyük sıkıntılarımız vardı . Evlerimize su rahatlıkla ulaşmıyordu . Şimdi hepsi tek tek gideriliyor . Bize bu hizmetlerin gelmesinde emeği olan başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ederiz . MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun ile Genel Müdür Yardımcılarından da Allah razı olsun , taleplerimizle çok ilgilendiler . Kula Belediye Başkanımız Hüseyin Tosun da sağolsun bize hep burs verdi , çalışmaları takip etti . Şahsım ve mahallem adına bütün çalışanlara çok teşekkür ediyoruz” dedi .
23.02.2017 17:23:27

Şehrini Seç