Oyuncaklarını komşu ilçedeki arkadaşlarıyla paylaştılar

Manisa’nın Salihli ilçesinde eğitim-öğretim veren Salihli Bilim ve Sanat Merkezi Liderlik Atölyesi öğrencileri , “Bir Oyuncağım Olsun” projesi kapsamında evlerinden getirdikleri oyuncakları , komşu ilçeleri olan Kula’da Rafet Üçelli İlköğretim Okulu öğrencileriyle paylaştı .
Salihli Bilim ve Sanat merkezi Liderlik Atölyesi öğrencileri , Bir Oyuncağım Olsun projesi çerçevesinde Kula Rafet Üçelli İlköğretim Okulu öğrencilerini ziyaret etti . Ziyarette Salihli öğrenciler , paylaşmanın önemine dikkat çekmek hedefiyle yanlarında getirdikleri oyuncuları yaşıtlarına armağan etti . Projenin mimarları olan liderlik atölyesi öğrencileri Yağmur Suna (9) ve Ela Janset Erikçi (9) , projelerini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdiler . Projeyi oluşturmayı arkadaşı Yağmur Suna ile birlikte karar verdiklerini belirten Ela Janset Erikçi , Projeyi başlatmadan önce öğretmenimize danışarak , oyuncaklarımızı başka öğrencilerle de paylaşabilir miyiz diye sorduk . Öğretmenlerimiz de bu projeye destek verdiler . Daha sonra okuldaki arkadaşlarımıza ve ailelerimize projeyi anlattık . Herkes oyuncak getirince çok sayıda oyuncağımız oldu . Bizler de bu oyuncakları yaşıtlarımıza dağıttık . Çok mutluyuz dedi .
Oyuncaksız kalan çocuklara oyuncak vererek motive etmeye çalıştıklarını kaydeden 9 yaşındaki Yağmur Suna ise arkadaşlarının mutluluğunu kendi mutluluğu olduğunu anlatım ederek , proje kapsamında oyuncak dağıtmaya devam edeceklerini söyledi .
Salihli Bilim ve Sanat Merkezi Liderlik Atölyesi Sosyal Bilimler Öğretmeni Murat Ülkü , “Ela Janset Erikçi ve Yağmur Suna öğrencilerimizin aracılığı ile başlayan ’Bir Oyuncağım Olsun’ projesi için en büyük amacımız çocukların yüzünde gülümseme oluşturmaktı . Çünkü biz inanıyoruz ki çocuklar gülüşü dünyayı güzelleştirecek , değiştirecek . Gönüllülük kültürünü kişileştiren öğrencilerimin başlatmış olduğu projede ilk durağımız Rafet Üçelli İlkokulu oldu . diye konuştu . Ziyaretlerinden dolayı Salihli öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür eden Rafet Üçelli İlkokulu Müdürü Celal Harmandalı ise “Çocuklarımıza hediye getiren yaşıtlarını tebrik ediyorum . Gönüllülük , gönül kazanmak gerçekten yarın bu çocukların büyük hayaller peşinde koşmasına motivasyon sağlayacaktır dedi . Rafet Üçelli İlkokulu öğrencileri de Salihlili öğrencilere teşekkür ederek , mutluluklarını yaşıtlarına sarılarak yaşadı .
27.02.2017 13:05:56

Şehrini Seç