Memur-Sen referandum için meydana indi

’Memur-Sen’e davet tercih evet’ buluşmaları 81 ilde başladı . Memur Sen Kula temsilciliği tarafından Kent Meydanında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Kula Memur Sen ilçe temsilcisi , Ali Osman Sönmez , 1 milyon 111 bin 111 üye hedefiyle 81 ilde , ilçelerde alanlara iniyoruz ve ’Evet’ diyerek yeniden büyük Türkiye hedefi için sorumluluk alıyoruz dedi .
Memur-Sen İlçe Temsilcisi Sönmez yaptığı basın açıklamasında , Anayasa Değişikliği Referandumuna ait mühim mesajlar verirken , Kula Kent Meydanında yapılan basın açıklamasına Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların başkanları ve idare heyeti üyeleri ile çok sayıda sendika üyesi katıldı .
Sendikal duruşumuzu , kazanımlarla sürdürüyoruz diyen Sönmez , Kamu görevlilerinin yetkili sendikası Memur-Sen olarak; milletimiz ve ülkemiz açısından yenilenmeye ve birilerinin Türkiye’ye dayattığı teori ve pratikleri tasfiye etmeye katkı sağlayacak her işin , her duruşun , her oluşumun ya öncüsü ya paydaşı olduk . Memur- Sen’in ve 11 hizmet kolunun tamamında bağlı sendikalarının yetkili olmasını sağlayan bu vasıfları , hem anlatmaya hem de sendikal duruşumuz , kazanımlarımızla somutlaştırmaya devam ediyoruz , edeceğiz şeklinde konuştu .

Hedefimiz 1 milyon 111 bin 111 üye
Yeni rekor eşiklerini , 1 milyon 111 bin 111 aza olacağını vurgulayan Sönmez , Mayıs ayında Memur-Sen’e üye kamu görevlisi sayısının , en az 1 milyon 111 bin 111 olması için , ‘Memur-Sen’e davet’ ziyaretleri düzenleyeceğiz . illerde , ilçelerde , köylerde , işyerlerinde devam ettirilecek . Bu yılın mayıs ayı; konfederasyonumuz ve sendikalarımız açısından , 4 . dönem toplu sözleşme yapılacağından ağustos ayı , üyelerimiz başta olmak üzere kamu görevlileri ve aileleri açısından; anayasa değişikliği paketi oylanacağından 16 Nisan ise tüm milletimiz açısından son derece önemlidir” diye konuştu .
Sönmez , Memur-Sen’in Anayasa Değişikliği Referandumu’na ilişkin eylem planını ve evet gerekçelerini ise şu şekilde açıkladı:
Anayasa değişikliği paketine bütün olarak bakıldığında , vesayetin feshine ait hem yürütme hem de hüküm erki odaklı değişiklikler mevcut . Vesayetin feshine ’Evet’ diyerek demokratik tüze devletinin güçlendirmesine ’Evet’ tercihinin neresi hatalı mümkün . Yargının tarafsızlığını Anayasal zaruret ve mesuliyet haline getiren bir hükme ’Evet’ demekten daha makul ne mümkün . Yüksek hüküm organlarında askeri vesayet dönemlerinin eseri olan üniformalı hakim aza fotoğrafına son verilmesine ’Evet’ demek , geçmişin hatalarının tekrarına set çekmektir . Yargının demokratik denetimi kanallarının varlığına ’Evet’ tercihi , ancak hüküm sistemine güvenin artmasını istemek mümkün . Suç işlemesi , sanık kürsüsünde olması , dağa kaçırılması , Gezi kalkışmasında rol alması , FETÖ tarafından mankurtlaştırılması noktasında ses çıkarmayanlar gençliğin meclis kürsüsünde olmasını , yasama faaliyetinde olmasını istemiyorlar . Biz istiyoruz . Bu yüzden de ’Evet’ diyoruz . Yasama erkininin yasama faaliyetine yoğunlaşmasını , yasama organı üzerinde yürütme erkinin baskısının kalkmasını , yasamanın yürütmeden bağımsız olmasını makul , makbul ve doğru buluyoruz ve ’Evet’ diyoruz . Bütün bu siyaset dışı yaklaşımları , ulusal iradeye aykırı bakışları ortadan kaldıran yürütme erkinin doğrudan sandıkta ve doğrudan millet tarafından belirlenmesi sistemine ’Evet’ diyoruz .
28.02.2017 10:11:40

Şehrini Seç