Manisa Spil Dağı

Manisa Spil Dağı, Manisa, Manisa Merkez, Gezilecek Yerler Manisa Spil Dağı, Manisa, Manisa Merkez, Gezilecek Yerler
Spil Dağı Manisa ile İzmir kentlerinin ortasında yer almaktadır ve 1517 mertre yüksekliğe sahiptir. Manisa’ya 24 km  uzaklıkta olan Spil Dağı  , İzmir’e güney tarafındaki yolla 50 km uzaktadır. 1968 yılından beri milli park sıfatı (Spil Dağı Millî Parkı) taşımakta olup T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı IV. Bölge Müdürlüğü'ne bağlıdır.
Dağın etrafında derin vâdiler bulunur ve bunların içinde dere yatakları bulunmaktadır. Bitki örtüsü ormanlık olan dağın, florası da zengindir. Manisa lâlesi gibi endemik türler de dahil olmak suretiyle, bir çok floraya sahiptir. Ünlü yaban atlarının(yılkı) yanı sıra, öteki çoğu yaban hayvanı türleri de mevcuttur.
At alanı(piknik alanı) bölgesinde jandarma karakolu ve 29 adet çeşitli büyüklüklerde bungalov evi bulunur. Bungalovlarda ücretli konaklama imkânı mevcuttur. Dağın coğrafi üstünlükleri bazı sportif etkinliklere imkân sağlamaktadır. Spil Dağı'nda yapabilceğiniz aktiviteler ise bisiklet sürme,  mağara gezileri, yamaç paraşütü, enduro, dağcılık, yürüyüş(trekking),  kanyon ve off road. Spil Dağı;'nda bulunan At Alanı mevkiinde ise günübirlik piknik alanı vardır, küçük bir ücret karşılığında burada temiz bir hava da keyifli bir piknik yapabilirsiniz.
Spil Dağı üstünde değişik konumlarda görülesi hoş yerler vardır; Manisa Kalesi, Niobe Ağlayan Kaya, Zirve, Ayvacık Köyü, Seyir Yeri, Sultan Yaylası, Kent Ormanı , Turgutalp Köyü, Sülüklü Göl, At Alanı (Piknik Alanı), Kamp Alanı, Beşpınar Köyü, Yangın Kulesi ve Mesir Tabiat Parkı.
Adres:Merkez/Manisa
Manisa Spil Dağı, Manisa, Manisa Merkez, Gezilecek Yerler

Ahmet A.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MANİSA MANİSA MERKEZ )

Manisa Manisa Merkez Gezilecek Yerler

Şehrini Seç