Manisa Sidas Antik Kenti

Manisa Sidas Antik Kenti, Manisa, Manisa Merkez, Tarihi Yerler Manisa Sidas Antik Kenti, Manisa, Manisa Merkez, Tarihi Yerler
Manisa'nın tarihini içinde gizleyen Sidas Antik Şehri, Saittai adıyla da anılmaktadır. Lidyalılara ait olduğu düşünülmektedir fakat detaylı bir kazı çalışması yapılmamıştır.
 
Tarihinde önemli roller üstlenen antik kente Türkler Sidas ismini vermiştir. Demirci ilçesinde yer alan şehrin içinde birçok mimari parça vardır. İsim anlamı ise hoş, kutlu orman anlamlarına gelmektedir. Sidas Antik Şehri'nin ortasından bir dere geçer ve bu dere etrafında Roma ve Lidya kalıntıları bulunur.
 
Bu şehir Manisa gezinizde sizi çok heyecanlandıracak ve bol bol keşif yapma fırsatı bulacaksınız. Açık hava tiyatrosunu, devlet binasını ve giriş kapısını mutlaka gezmelisiniz. Sidas Antik Kenti bütün gizemi ve büyüsüyle siz gezginleri bekliyor. Manisa gezinize dahil edeceğiniz antik kentden sonra;  Spil Dağı Milli Parkı'nı, Manisa Kalesi'ni, Ağlayan Kaya'yı ve Manisa Müzesi'ni de gezip tarihi ve doğal alanları keşfedebilirsiniz.
Manisa Sidas Antik Kenti, Manisa, Manisa Merkez, Tarihi Yerler

Ahmet A.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MANİSA MANİSA MERKEZ )

Şehrini Seç