Manisa Niobe Ağlayan Kaya

Manisa Niobe Ağlayan Kaya, Manisa, Manisa Merkez, Tarihi Yerler Manisa Niobe Ağlayan Kaya, Manisa, Manisa Merkez, Tarihi Yerler
Uluslararası bir şöhrete sahip olan  Ağlayan Kaya Manisa'nın Çaybaşı Mahallesi'nde bulunur . Ağlayan Kaya'nın  bir efsanesi bulunmaktadır. Bu efsane sayesinde Ağlayan Kaya, şehre gelen turistlerin mutlaka uğradığı bir nokta haline getirmiştir. Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği  Ağlayan Kaya'nın , zaman zaman ağladığı söylenmektedir.
 
Efsaneye göre; Spil Dağı yakınlarında yaşayan ve Tantalos'un kızı olan Niobe'nin 12 çocuğu olmuştur. Niobe bu durumla çok övünür. Zeus'un eşi olan Leto'nun iki çocuğu olması sebebiyle her fırsatta kendisinin çok çocuğu olduğunu dile getirir. Bu durum Tanrıça Leto'yu çok sinirlendirir ve çocukları olan Artemis ile Apollon'u çağırıp Niobe'ye ceza vermelerini söyler. Apollon ve Artemis oklarıyla Niobe'nin bütün çocuklarını öldürür. Niobe çocuklarının ölmesiyle günlerce ağlar, Tanrı Zeus ise çocukları ölmüş bir annenin acısına daha fazla kayıtsız kalamaz ve Niobe'yi Spil Dağı'nın eteklerinde taşa dönüştürür. 
 

Adres:Dere Mahallesi/Manisa

Manisa Niobe Ağlayan Kaya, Manisa, Manisa Merkez, Tarihi Yerler

Ahmet A.

SehirAlem İçerik Yöneticisi - Gezgin / ( MANİSA MANİSA MERKEZ )

Şehrini Seç